Јелена Карлеуша има двојничка и тоа во Македонија

Јелена Карлеуша постојано е во фокусот на јавноста преку своите објави на социјалните мрежи, а особено е активна на Инстаграм.

Вчера, една Македонка исто така објави видео, во кое се преобрази во балканската дива, со помош на перика и секако, со шминка.

Се работи за познатата шминкерка од Велес, Андријана, која работи под препознатливиот своевиден бренд BeautyAnica и е позната по тоа што со помош на шминка се преобразува во познати личности.

Овојпат инспирација пронајде токму во Карлеуша.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

It was fun being @karleusastar for a day 😁😁😁 #transformation #prom #facepaint #makeupillusion #illusions #makeup #crazymakeups #makeup #sfxmakeup #morpebrushes #hajiglamnation #allmodernmakeup #transformationtuesday #peachyqueenblog #makeupvideosdailyx #associationofbeauty #discovervideos #undiscovered_muas #hypnaughtymakeup #omghairandmakeup #make4glam_ #bretmansvanity #stylevideo #tutorialesvideos #feauturing_mua #hypnaughtymakeup #brian_champagne @peachyqueenblog @1minutemakeup @amazingmakeupart @makeupviddeoss @style.video @tutorialesvideos @makeup_videoclips @makeuptutorialsx0x @make4glam_ @hajiglamnation @hypnaughty.makeup @bretmansvanity #sdeventsworld @sdeventsworld #insane_talents #tag_artist #insanebrains

A post shared by Professional Make Up Artist (@beautyanica) on

Видео:Ова малечко е упорно

Многу луѓе ги сакаат Хаскиите, особено кога се мали, а во ова видео ќе видите една „борба“ со височините на едно малечко кутре.

Поточно малото кученцето се обиде да се искачи по скалите горе за да стигне до неговиот сопственик.

На прв поглед се чинеше интерсено, бидејќи кученцето беше премногу симпатично во неговата борба да ги совлада високите скали.

Одеднаш сè тргна наопаку ...

Малото куче буквално почна да се тркала по скалите. Погледнете го ова видео се надеваме дека нема да ве вознемири.

Видео: Како Брена се одмара на Малдиви?

Лепа Брена со семејството отиде на егзотично патување. Брена, Боба, Филип и Стефан, како и Александра Пријовиќ со малиот Александар се наоѓаат на Малдивите, каде ќе го поминат зимскиот одмор.

Фамилијата прво беше во Дубаи, а потоа се „пресели“ на Малдиви, каде уживаат во најубавото време, но и луксузот што им е достапен.

На Брена како и на  Александра највеќе им се допаѓа собата од која се оди директно во вода, па така тие објавија видео како изгледа тоа.

Видео: Овие се песни само за во kревет

Поп песни кои созреваат како добро вино и пријатните R & B ритми кои  буквално ќе ве воодушеват.

Деведесеттите беа деценија  на сензуални ноти и смели стихови. Ништо не може да ја разбранува вашата страст како добар ритам и мелодија ослободена од сите стеги со која ќе покажете  колку го посакувате партнерот. Музиката игра голема улога во предиграта на заведување и има моќ да ги разгали нашите сетила. Од вечер до зори, оваа компилација ќе биде вистински хит за Танцување  под чаршавите. Уживајте

I Wanna Sex You Up - Color Me Badd

Erotica - Madonna

 

Let's Talk About Sex - Salt-N-Pepa

2 Become 1 - Spice Girls

I'm Too Sexy  - Right Said Fred

Cream - Prince & The New Power Generation 

Creep - TLC

Babydoll - Mariah Carey

Smooth - Rob Thomas i Carlos Santana

Don't Let Go - En Vogue

Any Time, Any Place - Janet Jackson

Criminal - Fiona Apple

No Diggity - Blackstreet

Nice & Slow - Usher

U Can't Touch This - MC Hammer

Boombastic - Shaggy

Genie in a Bottle - Christina Aguilera

California Love - 2Pac 

 . . . Baby One More Time - Britney Spears

I'll Make Love to You - Boyz II Men

 Prijavi grešku

Популарно