Шмркала 3 грама кокаин и пиела литар вотка, па учествувала во оргии

Кејт Мос го прослави 46. роденден, а важи за една од најфотографираните жени на светот. Кејт како модел е откриена кога со семејството се враќала од Бахамите во Велика Британија на Аеродром во Њујорк кога имала само 14 години.

Кејт во жарот на најголемата слава била наречена „кралица на забавите“, а надимакот го добила од фактот дека може да „ишмрка три грама кокаин и да испие литар вотка во рекорден рок“.

Во 1996 година се дознало за нејзината врска со актерот Џони Деп, а потоа дури и тој се изморил од нејзиниот имиџ, па ја молел да успори.

За својот 30. роденден Мос одржала забава под темата „Убава и проклета“, која наводно била турбулентна толку што актерката Гвинет Палтроу морала да избега.

На афтер забавата гостите тврделе дека во една соба имало оргии, а Кејт влегувала и излегувала од неа.

После раскинувањето со Деп, Мос почнала да се дружи со Џад Ло и со неговата поранешна сопруга Сејди Фрост, со која Мос наводно започнала врска. Кога Сејди му кажала на својот сопруг за таа врска, Ло возбудено предложил и тој да се „уфрли“ во истата, па оваа тројка редовно имала сексуални односи заедно.

Добила и награда од Американското здружени на модни дизајнери, а кога дошола да одржи говор и да ја прими наградата, била толку пијана што неможела ниту да го изговори називот на здружението.

Дневен хорoскоп

Дневен хороскоп за Овен

Можно е да добиете понуда за хонорарна работа. Доколку не сте вработени, прифатете ја, бидејќи ќе се покаже како одлична можност за остварување нови контакти. Склони сте кон меланхолично расположение, а кај голем број Овни владее монотонија во врската. Грлото ви е чувствително.

Дневен хороскоп за Бик 

Обидете се да не го покажувате незадоволството пред соработниците. Тие можат да го искористат моментот и да ви ја отежнат ситуацијата. Посветете повеќе време на саканата личност. Врската може да ви западне во мала криза.

Дневен хороскоп за Близнаци 

Денес имате можност да остварите важни контакти со моќни луѓе и да си обезбедите добра позиција. Реагирате многу емотивно на зборовите на партнерот и имате чувство дека саканата личност е подоминантна од вас. Потребно е да воведете урамнотежена исхрана.

Дневен хороскоп за Рак 

Ситуацијата на работното место се менува на подобро. Ќе имате голема поддршка од претпоставените. Склони сте кон критикување и како да тежнеете да бидете сами наместо во врска. Размислете дали е проблемот до вас. Ве мачи несоница.

Дневен хороскоп за Лав 

Лавовите кои се во потрага по работа, денес ќе имаат можност за добри преговори. Немојте да се потценувате. Потребно е да ги истакнете вашите квалитети. Можна е неочекувана средба која ќе ви остави голем впечаток.

Дневен хороскоп за Девица 

Сите работи ги завршувате со леснотија. Соработниците се потпираат на вас и ви веруваат. Ја мешате љубовта со пријателство и тешко ви оди да ставите граница. Внимавајте, манипулирањето со туѓите чувства не ви носи ништо добро.

Дневен хороскоп за Вага

Некој ви става до знаење дека има своја цена или да не очекувате премногу од новите преговори на работното место за унапредување и поголема плата. Личноста која има искрени симпатии кон вас влијае позитивно на вашето расположение. Обидете се да поставите реални љубовни цели.

Дневен хороскоп за Скорпија

Благодарение на вашата добра процена, ве очекува успех на работното место. Имате лоша процена и сакате да го освоите она што е недостижно – т.е. личност која дефинитивно не е за вас. Не ги заборавајте пријателите, премногу работа не е изговор за намалено дружење.

Дневен хороскоп за Стрелец

Имате амбициозни планови, но вашиот успех зависи од нечие влијание.  Влегува те во забранета зона на поле љубов. Немојте да си го комплицирате животот. Со сигурност ќе бидете разочарани. Можни се стомачни тегоби.

Дневен хороскоп за Јарец 

Снаодливи сте и ве очекуваат позитивни резултати на работното место. Покажете им на сите дека сте доволно способни и со задоволство го прифаќате секој нов предизвик. Употребете го својот шарм за да ја освоите личноста која ви се допаѓа.

Дневен хороскоп за Водолија

Имате можност за голема финансиска добивка доколку изиграте правилно. Сакате да уживате во убави работи и искуства. Испланирајте си патување во следниве два месеци. Хедонисти сте и знаете точно што ќе ве направи среќни.

Дневен хороскоп за Риби

Бидете позитивни денес – нервозата од вчера нема да ви донесе ништо добро. А, сепак, денес е нов ден. Нови предизвици стојат пред вас. Ве нервира фактот што треба да повишите тон за да бидете чуени на работното место. Моментално сте чекор понапред пред личноста која ви се допаѓа.

ФОТО: Сексипилната Јована позираше гола пред огледало

Јована Швоња, сопруга на фудбалерот на Киевo Верона, Филип Ѓорѓевиќ, постојано го привлекува вниманието на италијанската јавност.

Некогашниот фудбалер на Црвена Звезда испадна од Серија А со својот тим, но неговата сопруга и понатаму е на „елитната сцена”. 

Јована е вистинска секс бомба која честопати ги истакнува атрибутите на социјалните мрежи и со нив ја разгорува машката фантазија.

Манекенката неодамна се фотографирала гола пред огледало, со голем шешир на главата, а ваквата објава ја „запалила” цела Италија. Иако не открила премногу, нејзините следбеници особено машката популација, полуделе поради провокативното селфи.

ФОТО: Северина објави една фотографија и ги замолче сите

Северина со својата најнова објава ги демантираше озборувањата за проблемите во бракот со Игор Којиќ.

Пејачката објави нивна заедничка фотографија на која Игор ја бакнува во чело и во описот ја цитирала својата песна „Мил мој“ и ги додала своите препознатливи хаштази „сакам што се сакаме“ и „љубовта со љубов се враќа“.

Гласините за проблемите во бракот започнаа откако пејачката презимето Којиќ го тргна од својот Инстаграм профил, а продолжија откако објави стара фотографија со него од Белград, откако српските медиуми ја обвинија дека лаже.

Инаку, Северина пред неколку денови го прослави 8-от роденден на нејзиниот син Алексанар, а му го честиташе преку социјалните мрежи.

Популарно