ВИДЕО: Ќе се мажи водителката Јелена Спенџарска

Кога станува збор за нејзиниот професионален живот често открива детали, но кога станува збор за приватниот - го чува далеку од очите на јавноста. Но овој пат, водителката Јелена Спеџнарска реши да си ја отвори душата пред објективот на Бекстејџ.

Имено, таа зборуваше за нејзината свадба од соништата и за тоа каков фустан ќе носи. Додаде дека сака модерна, а не традиционална свадба. Својот невестински фустан ќе го облече месецов, а кој е среќникот, погледнете во продолжение

ФОТО: Мики Црнокрак без маичка на снег

Мики Црнокрак е голем љубител на скијањето, па го искористи и последниот снег во Македонија да ужива во зимскиот спорт и во чистиот воздух на Попова Шапка.

На својот Инстаграм профил објави и фотографии. Погледнете:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Leto, zima, leto, zima, zima, leto, zima, leto, leto, zima, leto.....

A post shared by Miki Crnokrak (@miki.crnokrak) on

ФОТО: Македонската пејачка покажа како ги минува деновите во изолација

Додека трае забраната за движење поради коронавирусот многу од познатите личности почнаа да објавуваат фотографии од тоа како го поминуваат времето дома.

Пејачката Еелена Петреска на Инстаграм сподели разголени фотографии од себеси. Само по градник пејачката покажа дека е секси домаќинка.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

𝕀 𝕖𝕟𝕛𝕠𝕪 𝕝𝕠𝕟𝕘 𝕣𝕠𝕞𝕒𝕟𝕥𝕚𝕔 𝕨𝕒𝕝𝕜𝕤 𝕥𝕠 𝕥𝕙𝕖 𝕗𝕣𝕚𝕕𝕘𝕖... ✔シ𖨆♡♡♡ #𝕘𝕠𝕠𝕕𝕟𝕚𝕘𝕙𝕥 #𝕤𝕨𝕖𝕖𝕥𝕕𝕣𝕖𝕒𝕞𝕤 #goodnight #sweetdreams #stayhome #staysafe #makehomesweet #loveyourhome #останидома #останибезбеден #kitchen #alldaykitchen #vine #prosecco #myhome #mykitchen #womaninkitchen #fashionblogger #fashionista #fashionstyle #fashionblog #fashionpost #fashionphotography #fashionlover #fashiondaily #fashionstylist #fashiongirl #fashionista #fashionbloggers #инстаграмџии

A post shared by Elena Petreska (@elena__petreska) on

Видео: Слободно заиграјте

На својата ФБ страна Штиппска Идила објави „ Од причина шо више неколку дена нема заболен у градо, а, веќе неколку се излечени (пу, пу да не урочам), ќе удреме на песна...

Групата МЕЛЕМ, ни пее песна шо е прав меелем за време на полициските саати седејќи дома.

Амбиенто е феноменален, како и самата песна. Снимано е на Малешевските планини, а и песната е баш за таа планина.

БЛАЖЕНА ГОРО

УЖИВАЈТЕ“

Популарно