(ФОТО) Ана Кокиќ го промени личниот опис и изгледа уште позгоднo од порано

Ана Кокиќ по изолацијата и карантинот се одлучи на драстична промена со која ги изненади нејзините фанови.Ана и кажа збогум на долгата коса по која беше препознатлива со години, а сега има потполно нов изглед.

Станува збор за кратка модерна фризура на која можеби не би се одлучиле многу нејзини колешки.Пејачката со новиот изглед се пофали на социјалните мрежи. Нејзините фанови се презадоволни од промената на Кокиќ, па ја описпаа со позитивни коментари.

Фолк пејачката подготвена за настапи!

Конечно заврши карантинот и сега настапите, музиката, пеењето и публиката се враќаат на сцена. Пејачите радосни веќе започнаа со своите ангажмани. Меѓу првите е фолкерката Сани Гроздановска, која после три месеци пауза, со нетрпение чека да им запее на обожавателите. Па дури и маска си дизајнирала за таа пригода.

Но, не би било тоа тоа ако Сани не напише и некој статус и секако да  предизвика насмевка кај нејзините следбеници на социјалните мрежи. „Вежбам одење на штикли“, напиша таа бидејќи ја чека долго играње и пеење по долгата пауза.

Инаку, Сани во петок ќе пее во скопски ресторан,  но овој пат наместо внатре и пред гостите до маса, Сани ќе пее на отворено. (М.А)

Кој и даде 100 евра неа

 Старлетата  Станија Добројевиќ се пофали на Инстаграм дека на сметка и биле префрлени 100 евра, државна помош која ја најави Вучиќ, кои им се даваат на сите полнолетни граѓани на Србија кои се пријавиле за тоа.

„Легнаа 100 евра! Благодарам, претседателе“ - напиша Станија.

Но, тоа не беше сè од Станија. Имено, таа ги почасти фановите со две голи фотографии.

Првата беше од сауна, додека втората беше од бањата, а Станија не носеше градник на ниту еден од нив.

Фото: Таа сепак се осмели да се фотографира го.а

Доминика Цибулкова е една од тенисерките која ги „разбранува“ социјалните мрежи со своите фотографии.

Доминика ќе се породи наскоро, но таа сè уште не се откажува од провокативните фотографии. Скоро секој ден, четвртиот рекет во светот објавува слики во кои таа е гола, а стомакот практично е „до забите“.

Да потсетиме, во нејзината богата кариера заработи над 13 милиони евра. Таа го достигна најдобриот пласман во 2017 година, кога го достигна четвртото место на ВТА-листата. Таа освои осум титули, а на грен слем турнирите, нејзиниот најдобар резултат беше финалето на Австралија опен 2014 година.

Кариерата ја заврши во ноември 2019 година, а во декември објави дека е бремена со сопругот со кого среќно беше во брак неколку години. За време на нејзината кариера, таа се сметаше за една од најзгодните тенисерки и успеа да ги „почести“ своите фанови со атрактивни фотографии, а овој пат воодушеви бројни следбеници кои ја поздравија Доминика во коментарите.

Погледнете ја галеријата фотографии, и проценете сами како изгледа Цибулкова додека „ситно  брои“ до породувањето.

Популарно