ФОТО: Чешкиот тајкун ја запроси 40 години помладата девојка

Чешкиот тајкун Милош Кант ги фрли во втор план убавиците кои се натпреваруваат која најдобро ќе изгледа на Канскиот фестивал, откако пред сите на црвениот тепих ја запроси 40 години помладата реалити-ѕвездата Маргарита Араха.

Маргарита (25) се согласи да се омажи за 65-годишниот тајкун, а потоа и позираа пред бројните фотоапарати.

Тие се запознале во клубот на Милош, во кој сега Маргарита е менаџерка.

„Реков да! Најдобриот момент во мојот живот! Толку многу те сакам, напишала Маргарита на инстаграм-профилот покрај фотографијата од запросувањето.

ФОТО: Малиот Трајче од „Пинкови ѕвездички“ е матурант

18-годишниот Трајче, кој матурираше во средното училиште „Јахја Кемал“ во Струмица, се прослави пред пет години со учеството во шоуто „Пинкови ѕвездички“.

Тој се натпреваруваше во првата сезона од музичката емисија, беше миленик и на жирито и на публиката, а на крајот заврши на второ место.

На својот Инстаграм профил тој сподели фотографии од неговата матура.

ФОТО: Анастасија Ражнатовиќ во ултра провокативно издание

Младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ замина на одмор во Миконос, а веќе почна да провоцира и на друштвените мрежи.

На Инстаграм објави фотографија во бикини, па во прв план се нејзините град, кои се едвај прекриени. Друштвените мрежи „горат“ од овој изглед на пејачката.

Популарно