ФОТО: Џенифер Лопез со нов изглед

Џенифер Лопез се чини што и да промени во својот изглед, секогаш е прекрасна. Таа очигледно е кралица во многу разни области во својот живот. Таа е мајстор за танцување, иконска пејачка и актерка, а изгледот го менува на секој настан на црвениот тепих на кој оди.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

These guys...doing what they do... #fambam

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

Но, настрана сето тоа, таа постојано убива со својата убавина, особено кога станува збор за нејзината коса, пишуваат таблоидите.

Неделава на Инстаграм, Џеј Ло ја покажа својата нова фризура пред доаѓањето на зимата и фановите беа пријатно изненадени од нејзиниот нов изглед со светли прамени.

„Авалон“ ја затвора успешната годината на мега концерти

По Стинг, Лени Кравиц и Ерос Рамацоти „Авалон продукција“ вечерва со мега концертот на светски познатиот Брајан Адамс во „А1 арена“ во Скопје, ја завршува успешната годината на големи концертни настани.

Како што најавуваат „Авалон“ вечерва не очекува еден неверојатен музички спектакл, а интерес за концертот имало од целиот регион, но и пошироко.

„Концертот е пред распродавање. Особено нѐ радува фактот што во Скопје доаѓа огромна група фанови од цела Европа, кои го следат Брајан Адамс секаде каде што настапува“, велат од „Авалон“.

Адамс, кој минатата недела го прослави 60. роденден, е еден од најуспешните канадски музичари на сите времиња, со продадени над 75 милиони албуми низ цел свет. Тој доаѓа во Скопје во рамките на светската турнеја „Осветли светлина“, именувана според неговиот последен, 14. студиски албум, што излезе во март.

Вратите на салата се отвораат во 18:30, а концертот почнува во 20 часот. Македонските фанови можат да очекуваат сет-листа од 25 песни.

Софија Милошевиќ: Не му го растурив бракот…

Српските медиуми изминатиов период огромно внимание посветуваат на фудбалерот Лука Јовиќ и неговата нова девојка, Софија Милошевиќ. Фудбалерот на Реал по првпат стана татко, па написите за новата девојка најпрво изгледаа како „трач“, но се покажа точно откако се појавија нивните заеднички фотографии.

Нивната врска трае повеќе од два месеци па секој слободен момент го користат како би биле заедно. Во меѓувреме молчењето го прекина Софија Милошевиќ коментирајќи ги озборувањата поврзани со нејзиното име.

„Се спомнуваше уништување на неговиот брак, е вистина е дека Лука никогаш и не бил оженет. Потоа следеа приказни дека сум му ја уништила врската со девојката со која има дете, но тој таа врска ја прекинал уште пред три години. Потоа на ред дојдоа скапите подароци кои наводно сум ги добивала од него… А, единствената вистина е дека сме во врска и сакаме малку приватност. Среќни сме, а тоа е најважно во една љубовна врска“ – вели Софија.

Манекенката дополнува дека врската им почнала спонтано, порачувајќи дека не ја интересираат градските приказни во кои ја „заплеткуваат“.

„Знаете како, успехот е единствената работа која луѓето никогаш нема да ви ја простат“ – порачува Софија, која претходно се забавуваше и со тенисерот Виктор Троицки, со Анте Ребиќ а четири години беше и со Адем Љајиќ.

Популарно