ФОТО: Лила се „заплетка“ со манекен од Англија

Познатата водителка Лила Филиповска за малку ќе паднеше додека снимаше фотосесија со британскиот модел Пол Коли. За снимањето беше облечена во црн корсет од тантела и долга жолта наметка, па додека одеше ја нагази наметката, а Пол ѝ помогна да остане на нозе. Лила на својот инстаграм-профил објави кусо видео од фотосесијата и напиша „Се заплеткав“.

„Толку совршен ден, мило ми е што го поминав со тебе. Фотосесија со мојот нов пријател, британскиот модел Пол Коли“, напиша Лила.

Иако не откри многу, таа кажа дека е дел од нов, меѓународен проект. Ова не е првпат Лила да снима реклама или фотосесија. Таа е и една од најпопуларните инфлуенсери кај нас, а преку „Инстаграм“ често рекламира секакви производи, од козметика, преку храна, до патувања. Водителката неодамна се врати од Дубаи, а веднаш потоа го прослави својот 47-роденден.

ФОТО: Гаро се пофали со нова љубов

Иако во врска беа долги години, некогашната пејачка Ева Нединковска и тапанарот Гаро Тавитјан Јуниор се разделија, а таа се омажи, додека тој сега се пофали дека е во врска.

Гаро во 2012 година беше во сериозна врска која дојде до фаза на свршувачка. Но и таа љубов на Гаро не беше судена.

Гаро Јуниот на својот Фејсбук профил реши јавно да открие дека е во врска.

Елена Велевска за сопругот: Се смиривме во кревет!

Пред еден месец во еден медиум се појави веста дека македонската фолкерка Елена Велевска се разведува од својот сопруг Марјан Мирчевски, а таа сега призна дека се смириле.

Во интервју за „Екслузив“, Велевска прозбори за семејното насилство и откри дека не било физичко туку психичко насилство.

„Сите го сфатија тоа дека јас сум претепана. Јас сум одлично. Повеќе стануваше збор за психичко насилство кое со долг разговор успеавме да го балансираме и да воспоставиме рамнотежа“, изјави Велевска.

На прашањето како дошло до смирување, Велевска  одбегнуваше  да одговори:

„Па, видете никој не си одеше од дома. Јас само што поднесов тужба сите пишуваа дека Елена Велевска се разведе“ вели Велевска која не сакаше да ги открие деталите за смирувањето.

„Ние никогаш не се ни разделивме бидејќи тука се децата кои страшно не врзуваат. Ние како родители премногу сме посветени на нив“ вели Велевска и истакна дека се уште го сака сопругот и поради тоа е во брак со него.

„Да, затоа сум во брак со него. Никогаш не се омажив да ме одведе некој во дијаспората.Тој сам е свесен дека станува збор за успешен човек.Ова е добро согласување и се надевам дека така ќе продолжи“  изјави Велевска.

„Како се смиривме? За раче и во кревет. Не знам што има конкретно да се смирува“, вели Велевска.

Популарно