Викенд Хороскоп

Овен  

Некој ваш неоткриен талент може да излезе на виделина, кој би можеле да го искористите во вашата понатамошна кариера. Физички се чувствувате добро и силно. Ова е викенд на нови предизвици.

 Бик

Информацијата која ќе ја добиете од некој пријател би можела да ве растевожи. Ова е викенд за нови искуства, па зошто да не ја поканите на кафе личноста од која веќе подолго време ви се допаѓа?

 Близнаци

Денес ќе се разбудите спремни за освојување на светот. Возбудата и ентузијазмот ќе ја исполнат вашата душа. Искористете го максимално денот и започнете некој проект, или посветете се на вашето тело.

 Рак

Овој викенд ќе бидете полни со енергија, така што сте спремни да прифатите сѐ што ќе ви се најде на патот. Тоа е добро, бидејќи можеби ќе се соочите со некои предизвици кои ќе имаат длабоко влијание на вашиот живот.

Лав

Во сабота можно е да добиете покана за некој важен настан. Ова би можело да биде шанса да запознаете важни луѓе кои ќе допринесат во вашата кариера. Доколку не сте во врска, тогаш денешниот ден би можел да ви донесе многу позитивни изненадувања.

 Девица

Доколку сте во врска, можете да очекувате вашата врска да отиде на едно ниво погоре. Би можеле заедно со вашиот партнер да го одредите датумот на венчавката. Доколку не сте во врска, очекувајте да запознаете некоја нова личност.

 Вага

Некоја изненадна одговорност која се очекува од вас и можела да ви ги расипе плановите во врска со некое патување. Ова за вас може да биде фрустрирачки, но не дозволувајте тоа да ве растажи. Штом ќе се погрижите за она што морате, продолжете со старите планови.

 Шкорпија

Викендов ќе бидете полни со љубовна енергија. Можно е и вашиот партнер така да се чувствува. Искористете ги овие два дена  најрационално и разгорете ја веќе постоечката страст во врската. Здравјето е добро, но внимавајте на исхраната.

Стрелец

Некое друштвено случување може да ве стави меѓу многу луѓе – пријатели и познаници. На љубовен план сѐ е добро, но потрудете се повеќе време да поминувате со партнерот и да ја вратите страста во врската.

 Јарец

Можни се мали расправии со партнерот, но не дозволувајте тоа да ве растревожи. Наместо тоа, излезете некаде со пријателите и поминете една луда вечер со нив. Сабота е поволен ден за рекреација и за кардио вежби.

Водолија

Недоразбирањето со саканата личност би можело да ви го одвлече вниманието од професионалните обврски. Не дозволувајте негативните чувства да дојдат до израз, држете ги под контрола. До крајот на викендот, работите повторно ќе дојдат на место.

Риби

Со некои работи едноставно нема да можете да излезете на крај. Можни се конфликти со блиски личности. Едноставно, ова е уште еден од деновите кои најдобро е да ги престпиете. Од утре сѐ ќе се врати во нормала.

Дневен хороскоп

Овен 

Заради многу зборување може да дојдете до судир со соработниците. Оние Овни кои се занимаваат со интелектуална работа ќе имаат големи успеси. Потребно ви е време и место каде навистина ќе бидете сами. Без поголеми причини ќе бидете опседнати со вашето здравје.

Бик

И покрај тоа што најчесто предизвиците ги решавате сами, денес најверојатно ќе мора да побарате и помош од најблиската работна околина. На љубовен план ве очекува извинување што ќе ја стави на испит вашата врска. Ако сте во сериозна врска, многу е важно да успеете да најдете заеднички јазик со партнерот.

Близнаци

Доколку се во прашање трговија или контакти со странство сѐ уште ќе ги чувствувате позитивните влијанија на планетите. Некои од вас ќе заминат и на пат а резултатите ќе бидат онакви какви што очекувате. Добро би било да организирате некој излет или прошетка за зацврстување на врската.

Рак

На работното место немојте да ги префрлате обврските на соработниците, трудете се да завршите што е можно повеќе вие самите. На љубовен план ви претстои пријатна средба со некој Стрелец. Вие се ќе сторите само да ја одложите истата, сѐ заради тоа што чувствувате некој страв од неуспех.

Лав

Денеска ќе морате да бидете истрајни и подготвени на сите искушенија во деловноста. Контролирајте ја импулсивноста. Мислите дека сте полни со елан и ентузијазам, што е навистина позитивно. Ќе бидете исцрпени од тоа што премногу се бара од вас, а самодовербата ќе ви биде разнишана.

Девица

Зафатете се со работа – не чекајте. Не ја одбивајте соработката од колегите, бидејќи не ќе можете сами. Расположението малку ќе ви опадне, бидејќи некој од оклината нема да ви даде признание за кое верувате дека сте го заслужиле. Обрнете повеќе внимание на физичкиот изглед не се запоставувајте.

Вага

Mожно е денеска да влегувате во конфликти со околината. Ќе морате повеќе да се служите со зборови. Некои од вас ќе бараат дополнителни објаснувања. Од долгите врски ќе се појави потреба за искрен разговор на чуствителни теми во кои потешко остварувате компромиси. Но, љубов нема да ви недостасува.

Скорпија

Навистина среќен ден за претставниците родени во втората декада, бидејќи ќе сретнат сродна душа со која што ке споделат незаборавни интимни моменти, а оние Овнови кои се во брак ќе воспостават хармонија со семејството. Нека не ве загрижува досегашната неповолна финансиска состојба затоа што таа почнува да се подобрува.

Стрелец

Функционирате растргани на повеќе страни. Морате да го завршите тоа што сте го започнале бидејќи ќе бидете незадоовлни доколку некои работи не ги доведете до крај. Искористете ги вашите организациски способности кои денеска ви одат од рака. Денеска можете да реализирате идеални комуникации.

Јарец

Денес ќе бидете преокупитрани со планирања, со оглед на состојбата во која се наоѓате. Од многуте планови, воглавно ќе остварите само мал дел и тоа пред се од оние кои се поврзани со емотивниот живот. На работа ве очекуваат многу обврски, за кои изгледа не сте подготвени. Не правете од себе херој ако согледате дека не сте во состојба да ја прифатите одговорноста и да ги реализирате обврските.

Водолија

На работното место чувствувате дека некои работи не се одвиваат сопоред предвидениот план и дека некој од соработниците има намера да ви наштети. Денеска акцентот го ставате на емотивен план, на љубовта, еротиката, додворувањето, забавата.

Риби

Не си дозволувајте да се спуштите на некое ниво кое воопшто не ви прилега на вашата природа. Вашето живеење станува се подобро но внимавајте да останете на тоа ниво. Финансиската состојба посебно ќе ве израдува.

Дневен хороскоп

Овен 

Во постапките на работа немојте да се трудите да ги наметнувате вашите идеи и онака ќе најдат примена. Доколку одите тврдоглаво нема да поминете само со пристојни предупредувања. За слободните Овни  постои голема шанса да ја најдат личноста од соништата. Бидете средени, шармантни и привлечни.

Бик

Единствената опасност која ви се заканува за овој ден е брзоплетост и површност. Никаде не ве фаќа место. Токму сега ќе се двоумите дали да прифатите некоја друга работа или да одбиете. Најважно од сѐ е да се обидете да ги разберете и другите, нивните постапки и желби. Токму за ова ќе ви помогне еден искрен разговор на пошироки теми во друштво на искрена личност.

Близнаци

Сега е момент нешто да научите но истото и да го практикувате. Доколку наидете на проблеми немојте да ја комплицирате ситуацијата. Бидете конкретни и кратки. Некоја личност постојано ќе се обидува да ја уништи вашата врска. Здравјето е добро.

Рак

Бидејќи во вас ќе има поголема напнатост и недоразбирање со работната околина, препорачливо би било да ги избегнувате сите неопходни контакти со истата. Конечно имате разбирања со партнерот. Сега е потребно само помалку да зборувате повеќе да работите на полето љубов и секс, па се ќе биде како од бајките.

Лав

Сега ќе бидете во фаза на работни успеси, па така оние помалите проблеми и промашувања едноставно ќе бидат веќе зад вас како ваше минато на кое се разбира воопшто нема ни да помислувате. Колку и да ви е напорно, подобро ќе биде да прошетате во природа отколку да ја стимулирате енергијата со храна.

Девица

На љубовен план ве очекува позитивен развој на настаните. По природа сте ненаметливи но кога љубовта е во прашање тогаш сте вистински Казанова.  Ве очекуваат многу страсти со нова личност во знакот на овен, лав или стрелец. Изборот е ваш.

Вага

Најверојатно заради намалениот број на соработници, за што се виновни вашите претпоставени, ќе имате малку повеќе работа, но сепак ќе бидете задоволно изморени. Искористете ги овие можности и направете ја својата позиција постабилна, но при тоа немојте да си замислите дека вие сте најспособни.

Скорпија

Малку сте разочарани  од новото работно место но не избрзувајте, сѐ уште е рано. Почнувате да се интересирате за странски јазици па постои можност да се запишете и на некој курс. Финансиската ситуација во моментот е добра.

Стрелец

Некој колега во знакот на Овен од вашата работна околина ќе се обиде да ви наметне темпо кое нема да го интересира дали можете да го постигнете или не. Како и да е, обидете се да најдете заеднички јазик по цена и да треба да попуштите, па впрочем некој мора и тоа  да го стори.

Јарец

Денес дозволете си да се разгалите. Дозволете си масажа или пак сауна, тоа одлично ќе ви ја надополни енергијата и ќе ја направи вашата кожа блескава и здрава. Во вечерните часови препуштете се на магијата на читањето книга.

Водолија

Пред вас се значајни финансиски трансакции кои сигурно ќе ја подобрат ситуацијата. Емоционално ќе бидете задоволни. Нема да можете да ги контролирате своите, во моментов надојдени страсти. Ваквата ситуација ќе ве зачудува вас, но и околината.

Риби

Онаа празнина во љубовта која ја чувствувате до скоро, сега веќе нема да ја има. Оние со постојан партнер во пријатна атмосфера ќе го дефинираат годишниот одмор. Слободните припадници ќе заминат на одмор со својата симпатија каде ќе се случат многу нешта.

Популарно