Начинот на кој најверојатно ќе си ја упропастите врската според хороскопскиот знак

Не можеме да го обвинуваме хороскопскиот знак за секоја ситница, но кога се врските во прашање, многу поедноставно е да се каже дека за сè е виновна некоја виша сила. Вака хороскопските знаци најчесто ја уништуваат својата врска…

Овен

Овните ќе направат сè за својот партнер, но проблемот настанува кога ќе почнат да го очекуваат истото за возврат. За жал, најчесто не го добиваат тоа, поради што чувствуваат дека партнерот не ги цени доволно.

Бик

Биковите ја обожаваат рутината, бидејќи така се чувствуваат сигурно. За жал, во врските, на другата личност тоа најчесто и’ станува здодевно.

Близнаци

Тешко е да се смета на нив, бидејќи постојано се премислуваат, а кога ќе се скараат со партнерот, Близнаците многу често градат ѕид околу себе и стануваат недостапни за разговор.

Рак

Раковите се вљубени во љубовта, па често знаат да бидат премногу интензивни во врските и да ја исплашат другата личност.

Лав

Лавовите се премногу горди за да бараат помош, па затоа ги уништуваат сопствените врски. Попрво ќе се откажат од сè отколку да прифатат помош и заеднички да работат на проблемот.

Девица

Девиците сакаат да ги прават работите на точно одреден начин, но секоја отстапка од нивните правила ги фрустрира, па честопати стануваат многу напорни партнери.

Вага

Вагите сакаат кога сите работи се во рамнотежа, а поради тоа честопати имаат проблем со донесувањето конкретни одлуки. Караниците поради неодлучноста се почеток на крајот на врската со Вагите.

Скорпија

Скорпиите многу тешко се вљубуваат поради што честопати ја уништуваат врската уште пред да ја започнат. Еднаш кога ќе се заљубат, тоа е сосема друга приказна, но дотогаш градат ѕидови околу себе и не пуштаат никого внатре.

Стрелец

За Стрелците проблем е нивната потреба за лов, па затоа иако се во квалитетна врска, тие честопати се обидуваат да го уловат тоа што го немаат.

Јарец

Јарците целосно се посветуваат на луѓето кои ги сакаат, но за жал не можат да го прават тоа со сите оние кои им се во близина. Поради нивниот затворен карактер, Јарците делуваат ладно и незаинтересирано во друштво на семејството и пријателите на нивниот партнер.

Водолија

Водолиите само треба да бидат оставени на мира и да добијат прилика да бидат малку сами. За жал, нивната потреба за самотија на другите им делува како незаинтересираност, поради што имаат проблеми во врските.

Риби

Една од најчестите причини за развод се парите, а на Рибите многу лошо им оди со пари. Не знаат да располагаат со нив, поради што честопати имаат несогласувања во врските.

Швалерски хороскоп: Како се однесува секој знак кога ќе почне да флертува на страна

ОВЕН – СТАНУВА СКЛОН НА РАСПРАВИЈА

Ако Овенот изневерува, тоа значи дека не му посветувате доволно внимание, но тоа може да го прави и од освета ако многу сте го повредиле. Кога ќе изневерат тие стануваат вознемирени. Мажот без потреба вербално ќе ве нападне, а жената Овен ќе приговара во врска со изгледот, често ќе се расправа и ќе кажува дека не сте исти како порано. Ако одат да се видат со љубовникот или љубовничката, брзо ќе побегнат низ врата.

БИК – ГИ МЕНУВА НАВИКИТЕ

Припадниците на овој знак изневеруваат поради рутина во односот, но и поради силна сексуална привлечност кон нова личност. Иако вешто ги кријат своите чувства, Бикот појавува изненадна и претерана грижа за својот изглед (купува нова облека или често оди на фризер). Ненадејната промена во навиките, честото излегување и криењето на мобилниот телефон се доволна причина за сомневање.

БЛИЗНАЦИ – СЕКОГАШ ИМААТ АЛИБИ

Припадниците на овој знак изневеруваат само тогаш кога нема шанси да се дознае или ако не им е важен односот кој моментално го имаат. Кога изневеруваат многу се мудру, брзо размислуваат и внимаваат на секој чекор. Често ги ангажираат пријателите за да им служат како алиби. Уверени се дека неможете да ги фатите дека изневеруваат, па со тек на време се опуштаат. Ако му поставите стапица со неколку брзи вкрстени прашања ќе се збуни и ќе се открие.

РАК – СЕ ОДДАЛЕЧУВА ОД ПАРТНЕРОТ

Нема некоја универзална причина за изневерување кај Раковите, но една работа е сигурна кај нив – тие не сакаат да ја изгубат сигурноста кај партнерот, но ни љубовникот. Нивното неверство го откриваат со чести изговори дека се изморени или оптеретени со обврски. Често ќе одбиваат секс и емотивно се оддалечуваат. Ако почне неумерено да троши пари, бидете внимателни

ЛАВ – МУ УДОВОЛУВА НА ПАРТНЕРОТ

Припадниците на овој знај најчесто изневеруваат поради секс и возбудување. Кога го прават тоа, пред партнерот глумат дека се е во ред. Ќе станат совршени партнери, па така мажот ќе и удоволува се на жената, а жената ќе му ги прави омилените јадења и секогаш ќе биде дотерана. Неверството нема да го признаат дури и да ги фатите на дело, дури и ќе ве напраднат што воопшто сте помислиле на тоа.

ДЕВИЦА – ГО НАПАЃА ПАРТНЕРОТ

Девицата најчесто изневерува бидејќи е разочарана од својот партнер и бидејќи повеќе несака да биде во таков однос, но сеуште не смислила начин како да излезе од него. Кога зневеруваат секогаш ќе имаат алиби, но ќе станат многу критични и иронични и постојано ќе би истакнуваат вашите мани. Ако жената Девица почне да го избегнува сексот, тоа е доволна причина за сомневање.

ВАГА – СЕ ОДНЕСУВА КАКО ЗАЉУБЕН ТИНЕЈЏЕР

Припадниците на овој знак не се имуни на изневерување, а во тоа се впуштаат само ако се заљубат. Кога изневеруваат се однесуваат буквално како заљубени тинејџери. Постојано се средуваат, се тушираат и се пресоблекуваат, а расположението им е на високо ниво. Ќе направат се за да го прикријат неверството, а ако случајно партнерот дознае за тоа ќе кажат дека е само флерт.

ШКОРПИЈА – ТОА ГО ПРАВАТ ПЛАНСКИ И СМИРЕНО

Припадниците на овој знак изневеруваат од многу причини, а кога ќе се решат да направат такво нешто, тие се сигурни дека тоа никогаш нема да се дознае. Уверени се во своите вештини за прикривање на работите. Скорпијата изневерува многу мудро и смирено. Мажите редовно ќе спијат со партнерката и нема да губат интерес за нејзе, а женските припаднички на овој знак ќе ги издаде љубовниот поглед.

СТРЕЛЕЦ – СЕ РАСПРАВА

Тие изневеруваат кога не се среќни со партнерот и кога им недостасува физичка привлечност. Ќе ги издаде честото филозофирање. Мажот ќе повторува дека врската станала монотона, а понежната припадничка на овој знак на мажот нема ништо да му забранува и ќе покажува рамнодушност. Пред партнерот да успее да потврди нешто со докази, тие сами го признаваат изневерувањето.

ЈАРЕЦ – ИЗНЕВЕРУВА, НО НЕ ДОЛГО

Јарците изневеруваат ако партнерот постојано ги зема здраво за готово и ако се чувствуваат бедно во врската. Тогаш започнуваат афера која ќе им донесе сигурност и утеха. Кога же изневерат, тоа може да биде крај на досегашната врска бидејќи многу им пречи да бидат растргнати на две страни. Ако станува збор за полазна авантура, нивниот партнер најверојатно никогаш нема да дознае.

ВОДОЛИЈА – СЕ ИЗДАВА

И мажите и жените во знакот на Водолија не изневеруваат често, но ако го направат тоа, тоа на својот партнер наскоро ќе му го нацртаат. Ќе бидат незаинтересирани за односот, ќе кажуваат двосмислени изјави за иднината, ќе предлагаат отворена врска или да направат мала пауза. Жените во знакот на Водолија ќе кажуваат дека им треба повеќе дружење и дека врската почнала да ја гуши, а на секое прашање за неверство ќе реагира одбрамбено.

РИБИ – НЕ СЕ ДОСЛЕДНИ

Рибите може да сакаат повеќе партнери истовремено и кон нив да се однесуваат исто. Знаат лесно да се изгубат во сопствените лаги, а најдобро ќе ги разоткриете кога ќе се опијанат. Тогаш ќе кажат се, а утредента секако се ќе помине. Ако им дадете докас ќе ги фати хистерија и ќе паднат во депресија.

Дневен хороскоп

Овен 

Имате потреба да воведете некои промени во вашиот живот, но сѐ уште не знаете кои ви се приоритетите. Послушајте го вашиот внатрешен глас или совет од некоја личност која добро ве познава, и нема да згрешите. Доколку планирате некое патување, испланирајте ги однапред сите трошоци.

Бик

Денеска потрудете се да го подобрите вашиот опаднат социјален живот. Соберете храброст и повикајте ја на состанок личноста која ви се допаѓа. Или, наместо тоа, една вечер во дискотека со друштвото. Па можеби токму оваа вечер ќе ви се насмевне среќата.

Близнаци

Конечно вашето расположение оди во нагорна линија, а тоа веројатно се должи на настаните од изминатиов период. Некоја личност од минатото повторно ќе се обиде да ви се врати, а вие едвај чекате да ја продолжите романсата, но внимавајте на вашите останати обожаватели.

Рак

Немојте да дозволите шармот на некоја личност од спротивниот пол да ви го занесе умот пред да го запознаете нејзиниот карактер. Размислете добро какво однесување би ви одговарало на вам и вашата личност.

Лав

На вашиот љубовен живот потребен му е излез од монотонијата. Затоа, изведете ја вашата сакана личност на вечера и приредете ѝ романтично изненадување, а доколку не сте во врска, соберете храброст и поканете ја на состанок личноста која ви се допаѓа.

Девица

Потребно е да вложувате повеќе труд и одговорност на професионално поле, во спротивно може некој друг да го заземе вашето место. Направете неој баланс помеѓу пријателите и партнерот, бидејќи толку многу поминато време со партнерот брзо прераснува во монотонија.

Вага

Време е да излезете од дома и да се социјализирате. Отидете во најблиското кафуле и забавувајте се. Летото ви ги носи прекрасните сончеви денови, па зошто да не ги искористите до максимум? Не заборавајте дека рекреацијата е важен дел од денот.

Скорпија

Време е да излезете од дома и да се социјализирате. Отидете во најблиското кафуле и забавувајте се. Летото ви ги носи прекрасните сончеви денови, па зошто да не ги искористите до максимум? Не заборавајте дека рекреацијата е важен дел од денот.

Стрелец

Венера денеска ви испрааќа позитивни вибрации во љубовниот живот. Се сеќавате на она момче кое толку ви се допаѓаше изминатиов месец? Насмевнете се, бидејќи следува добра вест: и вие му се допаѓате нему, а набрзо следи и понуда за состанок.

Јарец

Обрнете внимание на малите детали, посебно на оние во врска со вашиот изглед. Можно е да бидете во ситуација во која е потребно да оставите што е можно подобар впечаток. Ако дадете сѐ од себе и ако се однесувате природно, можни се и нови, квалитетни познанства.

Водолија

Во првиот дел од денот ќе се чувствувате депресивно и осамено, но во вечерните часови некој ваш близок пријател ќе ве развесели со убава вест. Напливот на позитивна енергија кој ќе го добиете ќе продолжи да трае и во наредните денови.

Риби

Проблемите кои ви предизвикувале главоболки време е да ги разрешите. Пријателите ве запоставуваат поради вашето негативно реасположение. Потребен ви е одмор, останете дома.

Популарно