Ако партнерот ви е во овој хороскопски знак, парите му се поважни од љубовта

Ако може да се суди според хороскопот, помеѓу нас се кријат поединци кои секогаш предност ќе им дадат на парите отколку на можноста за пронаоѓање на животен партнер.

Се прашувате ли и вие понекогаш дали вашиот партнер е еден од нив? Еве за кои хороскопски знаци се однесува тоа:

Веќе и птиците на гранките знаат дека љубовните односи бараат многу работа и откажувања. Слична е работата и со парите. Иако и двете работи им се важни ставки во животот, доколку припадниците на овој знак се најдат во ситуација да мораат да бираат измеѓу љубовта и парите, за жал на нивниот партнер тие веројатно ќе се одлучат за финансиската стабилност. Баш таа стабилност е она што најмногу ги привлекува, а љубовните односи често се се, само не стабилни.

Близнаци

Големите обожаватели на забава секогаш се свртуваат кон материјалните работи или односи, поради кои ќе се чувствуваат возбудено. Со нив никогаш нема да ви биде здодевно, но токму поради тоа бараат еднаква ангажираност и луѓе кои ги опкружуваат. Поради тоа не е ни чудо што нивните партнери честопати се чувствуваат како кловнови кои прибирливите Близнаци по цел ден мораат да ги занимаваат. Припадниците на овој знак се немирни, но и неодлучни личности, кои понекогаш не знаат да се носат со потребите на другите луѓе. Оној миг кога љубовните односи ќе станат премногу сериозни, Близнаците повеќе би се свртиле спрема заработката на пари и развојот на кариерата.

Лав

Лавовите се природни водачи, па поради тоа тешко и ретко се врзуваат со луѓето. Се водат со тврдењето дека луѓето доаѓаат и си одат, но материјалните работи остануваат засекогаш. Иако во врската вистински ќе уживаат, по некое време би можеле да сватат дека повеќе ја сакаат својата слобода и финансиската независност отколку личноста со која се во врска.

Стрелец

За нив врските се преголема обврска, која ја спречува нивната слобода и желба за авантура која никогаш не престанува. Патувања, луксузни работи и воопшто хедонизмот се нивните мисли водилки на кои со големо срце би ја потрошиле и последната паричка. Не е чудно што другите луѓе тешко се справуваат со тоа нивно однесување. Стрелците често сметаат дека парите можат да ги забавуваат на начин на кој партнерот никогаш не би можел.

Јарец

Сигурна иднина и стабилна кариера се нивните животни цели. Единствена ситуација во која би размислиле за тоа на љубовта да и дадат предност пред парите е онаа во која во која ќе бидат сто проценти сигурни дека личноста со која се во врска е онаа со која сакаат да го поминат остатокот од животот, но и која никогаш нема да ги спречува во другите животни полиња.

Знаци кои откриваат дека сте во врска со маж за кој треба да се венчате

Не е лесно да ја пронајдете својата друга половвина. Би можело дури да се каже дека сте ја добиле животната лотарија, кога ќе ви се пружи шанса да го поминете остатокот од животот со личност која совршено се вклопува со вас.

Следните знаци откриваат дека сте во врска токму со таков маж, за кој треба да се венчате.

1. Ниту еден дел од врската не ви претставува проблем

Кога размислувате за вашата врска и не ви се појавува непријатно чувство во ниеден момент, значи дека сте на многу добар пат. Вашиот партнер ви пружа чувство на сигурност и знаете дека со негова поддршка и помош, лесно ќе можете да поминете преку сите препреки кои ви стојат на патот.

2. Безгрижно му ги доверувате работите

Знаете дека во ниеден момент нема да ве изневери, па со целосна доверба му ги доверувате работите кои вие не стигнувате да ги завршите. Кога ќе го замолите да ви купи тампони, тој тоа го прави без приговори и покрај нив ви ја носи и вашата омилена чоколада.

3. Секогаш пред другите се гордее со вас

Кога ќе добиете унапредување, тој е посреќен од вас и на сите гордо им зборува за вашите успеси. Во една рака тој е вашиот најголем обожавател, а вие го чувствувате истото за него.

4. Подготвен е да жртвува сè за вас

Нема проблем со тоа да се преселите во друг град, само затоа што вие сте добиле одлична работна прилика, а секогаш е подготвен и за ситници, како откажување натпревар со друштвото, само за да е покрај вас додека сте болна. Тоа што е важно, како и во претходната точка е тоа дека истото и вие би го направиле за него.

5. Делите исти животни вредности

Двајцата сакате или не сакате да имате деца. Сакате активно да го поминувате слободното време и слично. Оваа точка е пресудна, бидејќи само со исти гледишта на животот ќе бидете среќни во заеднички живот.

6. Секогаш се труди за вас

Иако веќе долго време сте заедно, и понатаму ве освојуваат ситници како отворање врата или купување на вашето омилено цвеќе. Никогаш не престанува да ви покажува колку му значите и колку сте му важна.

7. Не се обидува да ве промени

Никој не е совршен. Но, него не му сметаат вашите несовршености и одлучил да ги прифати, а и вие сте ги прифатиле неговите.

8. Вашата врска му е приоритет

Иако е предаден на својата работа и останатите работи од животна важност, вашата врска му е секогаш на прво место. Нема нешто што не би направил за вас, бидејќи е свесен дека и вие го мислите истото за него.

9. Се труди да е близок со вашето семејство

А подеднакво се обидува да ве зближи и вас со неговото. Полн е со почит за членовите на вашето семејство, а не му се проблем ниту групните собиранки на слави и родендени.

10. Не заборава да го пофали вашиот изглед

Никогаш не дозволува да се чувствувате непривлечно и непосакувано. Со својот поглед и заводлива насмевка, ќе ви покаже колку му се допаѓате, а не му е проблем да ви каже некој убав комплимент за да ви го разубави денот.

Влегов во врска со оженет човек, на памет не ми текна дека ќе ми се случи вакво нешто

Воопшто не бев свесена во што се впуштам, кога започнав врска со оженет човек. Не е дека имав намерата, ниту пак сум имала такво искуство претходно. Можеби и баш затоа што незнаев во што се впуштам. Едноставно, не рзмислив, иако сум многу внимателена во сè друго во животот, почнува да исповед на една читателка.

Воопшто и не ми се допадна.Не беше мој тип, и можеби тоа беше причината за мојата немарност и непромисленост, бидејќи јас не почуствував ризик од негова страна.Тој беше многу пријатен, љубезен, убав, интересен, забавен и шармантен. Ми се вовлече под кожа пополека. Кога тој почна директно да ме заведува, јас одбив, бидејќи несакав да имам нешто со оженет маж. И тогаш тој почна со приказната за тоа дека е несреќен во бракот, а јас му поверував.

Бидејќи се од негова страна во работата беше искрено јас му поверував, зошто и на работа и се запознавме.Па така потклекнав на неговите приказни со брзина на молња, и секогаш кога разговаравме тој ме разбираше подобро и побрзо од тоа што се разбирав и јас самата себа.

Тој беше првиот човек на кого не се сомневав дека ќе ми се јави наредното утро. И тој го стори тоа веднаш штом се разбудив. Тежок удар слушнав,беше тоа камен кој падна од моето срце. Ах, какво олеснување беше. И како да не верувам во таков човек и да не се дадам целата! Уште еден наивен, слаб потег, зошто бев гладна за љубов, но јас не знаев.

Станав свесна за тоа дури после, една година терапија со психијатар, за да можам да завршам со врска, која траеше три години.Одбивања, лаги, чекање почнаа набрзо, само после три месеци од љубовната идила, тие беа мое секојдневие.

Полека тонев во депресија без да приметам.Ги елиминирав сите прјатели кои ќе пробаа да кажат нешто лошо за него.Секој ден тој беше се подалеку од мене,а јас тонев се подлабоко во депресија, надевајќи се дека имаме некоја заедничка иднина. Неколку пати се разделувавме, но пак се враќавме еден на друг.

Ми се чинеше дека љубовта цвета, и секогаш се вадеше на малото дете како причина за да не ја напушти сопругата, само уште малку да порасне ќерќичката… дури и сочуствував со неговата болка.Еј, „НЕГОВА„ болка,а не гледав дека јас сум таа која страда.

Во еден момент, после лудо изминат ден,откако отсуствувавме од работа, му предложив да заминеме некаде на неколку денови, а тој сосема мирно ме замоли да почекам малку зошто баш тие неколку дена имал малку повеќе работа.На прашањето „каква работа„ тој ладно одговори: Жена ми треба да се породи со второ дете, ќерата бараше братче или сестричка а ние не можевме да ја одбиеме.

Сешто се случи во тој еден „убав„ ден. Никогаш повеќе!

Популарно