ВИДЕО: Поради султанот преминала во ислам, а потоа тој ја оставил преку интернет

Гламурозната руска мисица, чиј брак со поранешниот крал на Малезија се распаднал кога била во четвртиот месец од бременоста, дознала дека сопругот се разведува од неа преку интернет.

Оксана Војеводина вели дека не се ни видела, ниту разговарала со својот поранешен сопруг Мухамед Петти, откако ја оставил во декември. 

Бидејќи сега многумина се сомневаат дека малиот Леон е негово дете, таа е подготвена да направи ДНК тест. Поранешната мис Москва апелирала директно до својот отуѓен сопруг да почне да му биде татко на Леон.

"Имате син и татко сте. И без разлика на тоа што се случи со нашиот брак, сакам мојот син да има два родитела. Само размислете за својот син", му порачала таа.

Оскана се омажила за 49-годишниот султан на тајна исламска церемонија во малезиската држава Келантан на 7-ми јуни минатата година. Нивната летна венчавка била проследена со блескав прием во Москва, а по неколку недели бракот се распаднал.

"Кога замина во декември, повеќе не се врати. Така дознав за разводот преку интернет. Не знам што точно се случи бидејќи се беше во ред, го очекувавме нашето прво бебе, а дури и сега не ја знам вистинската причина зошто тоа го направи", објаснила Оскана.

Во Малезија нивниот брак не бил добро прифатен, иако Оксана преминала во ислам. Кога руските медиуми објавиле дека Оксана пет години пред средбата со Фарис учествувала во реално шоу, состојбата дополнително се влошила, посебно кога се појавила снимка на која таа со друг маж била интимна во базен.

Во јануари оваа година султанот абдицирал од престолот како 15-ти крал на земјата, станувајќи прв монарх во историјата на нацијата кој го направил тоа. Но, Оскана негирала дека таа била причината за неговата мистериозна абдукција.

Засега Оскана живее во изнајмен стан во Москва и вози скап автомобил, свадбен подарок од султанот, додека "работи на тоа да се издржува себеси и бебето". Вели дека сака да основа свој ЈуТјуб канал на кој ќе зборува за родителството.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bagi ramai orang, kisah pertemuan pertama saya dengan suami saya tetap menjadi misteri. Kami bertemu pada musim bunga 2017 di Eropah. Pada masa itu saya bekerjasama dengan rakan karib kami, Jacob Arabo. Selepas acara itu, kami pergi untuk makan malam, di mana saya berjumpa dengan seorang lelaki, dan beliau memperkenalkan dirinya sebagai Raja Malaysia. Saya menganggap itu sebagai jenaka semata-mata, dan saya pula bergurau bahawa saya juga adalah ratu di Moscow. Kami berbual sepanjang malam dan bertukar nombor telefon. Tidak lama kemudian terdapat berita yang muncul mengenai pelantikan raja, yang merupakan kawan baru saya ... untuk diteruskan For many people, the story of our first meeting with my husband remains to be a mystery. We met in spring 2017 in Europe. At that time I cooperated with our common friend jeweler Jacob Arabo. After the event, we went for dinner, where I met a man, and he introduced himself as king of Malaysia. I took it as a joke and joked back that I was also the queen of Moscow. We talked all evening and exchanged phone numbers. Soon there were news appeared about the appointment of the king, who was my new friend... to be continued Для многих людей остаётся загадкой история нашего знакомства с мужем. Это случилось в Европе, весной 2017 года. На тот момент я сотрудничала с нашим общим знакомым ювелиром Джейкобом Арабо. После мероприятия мы отправились на ужин, где я познакомилась с мужчиной, и он представился королем Малайзии. Я восприняла это как шутку и пошутила в ответ, что я тоже королева Москвы. Мы проговорили весь вечер и обменялись номерами телефонов. Вскоре в прессе появились новости о назначении короля, которым и был мой новый знакомый... продолжение следует

A post shared by Rihana Oksana Petra (@rihanapetra) on

Коментари

Популарно