Облачно, поинтензивни врнежи од дожд во западните делови

Времето утре во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд поинтензивни во западните делови. Ќе дува слаб до умерен претежно југоисточен ветер.

 Минимална температура: 6°C до 13°C. Максимална температура: 12°C до 22°C.

Во Скопје и околината минималнатата температура  10 °C, а максималната  18 °C.

Коментари

Популарно