Облачно, поинтензивни врнежи од дожд во западните делови

Времето утре во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд поинтензивни во западните делови. Ќе дува слаб до умерен претежно југоисточен ветер.

 Минимална температура: 6°C до 13°C. Максимална температура: 12°C до 22°C.

Во Скопје и околината минималнатата температура  10 °C, а максималната  18 °C.

Претежно облачно со врнежи од дожд и со повремено засилен југоисточен ветер

Во текот на денешниот ден не очекува претежно облачно време со врнежи од дожд и со повремено засилен југоисточен ветер. Врнежите од изутрина ќе се преместуваат кон исток каде што ќе се пообилни и ќе завршуваат. Минималната температура во текот на ноќта  се движеше во интервал помеѓу 7 и 15, а  дневната ќе се движи  во интервал  од 11 до 19 степени.

Во Скопје утринската температура ќе достигне до 12 степени, а дневната температура до 17 степени.

Oблачно со врнежи од дожд

Времето денеска ќе биде oблачно со врнежи од дожд и со повремено засилен југоисточен ветер. Пообилни врнежи на повеќе места ќе има во вечерните и ноќните часови .

Утринската температура ќе се движи од 4   до 12, а дневната температура од 10 до 19 степени.

Во Скопје ќе биде претежно oблачно со врнежи од дожд .Утринската температура ќе достигне до 7 степени, а дневната температура до 17 степени.

Сончево со мала до умерена облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини со појава на утринска магла .Утринската температура ќе се движи од 2   до 10, а дневната температура од 11 до 21 степени.

Во Скопје ќе биде претежно сончево со мала до умерена облачност .Утринската температура ќе достигне до 6 степени, а дневната температура до 18 степени.

Популарно