ФОТО: За 8 месеци заработува 70.000 евра без многу труд - погледнете како

Инстаграм моделот Клои Хортон открила дека во февруари оваа година успеала да заработи неверојатни 60.000 фунти и тоа само продавајќи фотографии во заводлива долна облека.

Оваа девојка од Шкотска заработува 20 фунти секогаш кога некој ќе се претплати на нејзиниот профил на страницата OnlyFans, а на месечно ниво се збогатува со повеќе од 7.500 фунти.

Клои инстистиран на тоа дека фотографиите таму не ѝ се претерано разголени, иако споменатата страница во јавноста е позната како некој вид порно содржина која собира жени кои сакаат да бидат модели.

Инаку, фотографиите кои таму се објавуваат се неприкладни за Инстаграм, на кој исто така објавува провокативни фотографии во секси гардероба и минијатурни бикини.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

The cutest two piece @femmeluxefinery ❤️ #luxegal

A post shared by Chloe (@_chloehorton) on

На Инстаграм атрактивната 19-годишна девојка ја следат повеќе од 20.000 следбеници, а Твитер го користи за промоција на својот лик и дело.

На Твитер признала колку пари заработила за само 8 месеци од приходите на оваа страница, односно дека благодарение на успехот преминала во конкурентската ВИП страница каде може да се заработува двојно повеќе.

Клои се пофалила дека сега на нејзината сметка ќе легнуваат 15.000 фунти месечно, а таа не е првата старлета ниту Инстаграм сензација која признала дека заработува на овој начин.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Swipe for sexy pics

A post shared by Chloe (@_chloehorton) on

Коментари

Популарно