ФОТО: За 8 месеци заработува 70.000 евра без многу труд - погледнете како

Инстаграм моделот Клои Хортон открила дека во февруари оваа година успеала да заработи неверојатни 60.000 фунти и тоа само продавајќи фотографии во заводлива долна облека.

Оваа девојка од Шкотска заработува 20 фунти секогаш кога некој ќе се претплати на нејзиниот профил на страницата OnlyFans, а на месечно ниво се збогатува со повеќе од 7.500 фунти.

Клои инстистиран на тоа дека фотографиите таму не ѝ се претерано разголени, иако споменатата страница во јавноста е позната како некој вид порно содржина која собира жени кои сакаат да бидат модели.

Инаку, фотографиите кои таму се објавуваат се неприкладни за Инстаграм, на кој исто така објавува провокативни фотографии во секси гардероба и минијатурни бикини.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

The cutest two piece @femmeluxefinery ❤️ #luxegal

A post shared by Chloe (@_chloehorton) on

На Инстаграм атрактивната 19-годишна девојка ја следат повеќе од 20.000 следбеници, а Твитер го користи за промоција на својот лик и дело.

На Твитер признала колку пари заработила за само 8 месеци од приходите на оваа страница, односно дека благодарение на успехот преминала во конкурентската ВИП страница каде може да се заработува двојно повеќе.

Клои се пофалила дека сега на нејзината сметка ќе легнуваат 15.000 фунти месечно, а таа не е првата старлета ниту Инстаграм сензација која признала дека заработува на овој начин.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Swipe for sexy pics

A post shared by Chloe (@_chloehorton) on

Химена носеше градник направен од циркони и кристали

Неодамна на доделувањето на европските МТВ награди во Севиља ѕвезда на вечерта била аргентинската пејачка Химена, која во своето провокативно издание ги засенила Георгина Родригез и Никол Шерцингер.

Убавата блондинка носела градник направен од циркони и кристали, кој повеќе откривал отколку што сокривал.

Да потсетиме, атрактивната пејачка и актерка се прослави ширум светот поради сексуалната афера со познатиот тенисер Хуан Мартин дел Порто, а бидејќи парот не бил долго време заедно, кружеле интересни трачеви.

Својата слава ја должи и на Инстаграм каде ја следат 6 милиони луѓе, а кога ќе ги погледнете нејзините заносни фотографии ќе ви биде јасно.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

el domingo pasado 🥰 y no fué un sueño.

A post shared by J MENA (@baronjimena) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ni me llames, que para pavos ya tengo el mío

A post shared by J MENA (@baronjimena) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

nos tiramo en el colchón papi mas blandito y si estás con poco tiempo lo hacemo paradito 🦋 #SALEVOLANDO

A post shared by J MENA (@baronjimena) on

ФОТО: Актерка Лавред Кокс во полупровиден фустан на премиерата на филмот „Charlie’s Angel“

Трансродната актерка Лавред Кокс ги засенила сите на црвениот тепих на премиерата на филмот „Charlie’s Angel“ во Лос Анџелес.

47-годишната ѕвезда на серијата „Orange Is The New Black“, носела фустан кој не ѝ оставал многу на фантазијата, а оние кои не знаат, многу тешко поверувале дека некогаш била маж.

Лаврен инаку е родена во Алабама, а неа и идентичниот брат близнак ги израснала самохрана мајка. Поради тоа секогаш се чувствувала како жена, се обидела да се самоубие на 11 години, а вистинскиот пекол го поминала за време на подоцнежното школување.

Дипломирала на факултет за уметности, после што почнала да се занимава со танц.

ФОТО: Кардашијан се стегна во претесен фустан и ги истакна своите атрибути

Ким Кардашија неодамна проговори за својата тежина и борбата која ја води со килограмите, откако накачила 8 килограми.

Иако многумина би помислиле дека таа својата нова фикура ќе се обиде да ја сокрите, Ким со сестрите се појави на доделувањето на наградите „People’s Choice“ во претесен фустан кој ги истакнува сите нејзини атрибути. 

Популарно