Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Во текот на денешниот ден не променливо облачно со повремени врнежи од дожд, поинтензивни на истокот. На југоистокот ќе има услови за појава на ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе се движи во интервал помеѓу 7 и 14, а  дневната  во интервал  од 12 до 22 степени.

Во Скопје утринската температура ќе достигне до 1 степени, а дневната температура до 20 степени.

Коментари

Популарно