Променливо облачно со локални врнежи од дожд особено претпладне

Денеска не очекува променливо облачно време со локални врнежи од дожд особено претпладне, во текот на денот облачноста ќе се намалува.

Минималната температура во текот на ноќта  се движеше во интервал помеѓу 2 до 5, а  дневната ќе се движи  во интервал  од 7 до 13  степени.

Во Скопје утринската температура  достигна до 3 степени, а дневната температура ќе достигне до 10 степени.

Коментари

Популарно