Рецепт за денешен ручек

Посна салата од туна и тестенини

СОСТОЈКИ:

1 пакување посни тестенини

2 конзерви Тимко туна

6 кисели краставички

150 гр пченка

150 гр посен мајонез

малку сол

бибер

оригано

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Тестенините згответе ги, исцедете ги и измијте ги под млаз вода. Оставете на страна.

Згответе и пченка, па исцедете и измешајте со тестенините. Додајте парчиња туна, мајонез и зачини па измешајте. По желба додајте и маслинки.

Добар апетит!

Коментари

Популарно