Убиство во Прилеп, 51 годишен маж ја уби сопругата и нејзината мајка

Убиство во Прилеп, 51 годишен маж ја уби сопругата и нејзината мајка

Во 08:05 часот било пријавено дека на ул.„Александар Македонски“, во куќа сопственост на Т.К. се слушнале истрели од огнено оружје. Од страна на полицијата на лице место биле пронајдени А.П.(41) и Т.К (мајка на А.П.) со прострелни рани а во другата соба од куќата е пронајден П.К. (дедо на А.П.) со прострелна рана во стомакот. Од страна на доктор е констатирана смрт кај (А.П.) и (Т.К). Под сомнение дека е сторител на убиството е 51 годишниот (Н.П), сопруг на (А.П.). Истиот е приведен од страна на полицијата. Повредениот (П.К) ќе биде пренесен во МЦ-Прилеп.

Коментари

Популарно