ФОТО: Аполонија Левелајн е вистинска секс бомба

Гламурозниот модел и Инстаграм сензација Аполонија Левелајн неодамна за британските медиуми рекла дека историјата се повторува и дека малтретирањето кое го имала во училиште, сега го доживува на Интернет, секојдневно соочувајќи се со навреди и лоши коментари.

Згодната 20-годишна девојка тврди дека нејзиниот инбокс е претрупан со насилни и заканувачки пораки, како и оние во кои ја навредуваат за изгледот, однесувањето и личноста.

Аполонија додала дека ја нарекувале „дебела“, „неморална“, „сериска љубовница“, како и дека ѝ велеле дека болно сака внимание.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Always pink 💓

A post shared by Barbi Page 3 (@apolloniallewellyn) on

Оваа Британка сега одлучила конечно отворено да проговори за насилството на Интренет и да ги предупреди другите на последиците кои тоа може да ги донесе со себе.

„Лудо е колку безобразни пораки добива. Мислев дека тоа ќе престане кога ќе пораснам, но не ми испраќаат само тинејџерите такви пораки, туку и возрасни мажи. Да некому му испраќам такви пораки не би можела да спијам и би се чувствувала лошо, не сфаќам што ги тера така да коментираат“, рекла таа.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

More lounge clothes than anything 🤪 #novababe

A post shared by Barbi Page 3 (@apolloniallewellyn) on

Инаку, оваа блогерка раскажала дека со години била жртва на врсничко насилство, што дошло до таа мера што нејзината куќа ја мавале со камења и јајца и ѝ оставале закани со смрт во поштенско сандаче.

Денес на Инстаграм ја следат над 100.000 луѓе.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Teddy 🖤 @isawitfirst #isawicons #ad

A post shared by Barbi Page 3 (@apolloniallewellyn) on

Коментари

Популарно