Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег

Денеска не очекува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус 2 до  4, а дневната од   6 до 1 1степени. Во Скопје, , максимална температура до 7 степени . 

Погледнете ја темературата во останатите делови од државата:

Коментари

Популарно