ДНК тестот покажал дека Принцот Хари не е татко на малечкиот Арчи: Скандалот добил сосема нов пресврт!

Принцот Хари и Меган Маркл станаа родители на малиот Арчи пред нешто повеќе од една година, сепак, шпекулациите дека принцот всушност не е неговиот татко не престануваат.

Второто го тврдеше магазинот „Глобус“, повикувајќи се на неименуван извор кој, само неколку месеци пред да се роди Арчи, им открил на споменатите медиуми дека малечкиот воопшто не е син на принцот.

Како што објаснил наводниот извор, како дел од стандардната постапка на судот каде што се утврдува татковството пред раѓањето на детето, резултатите од ДНК тестот покажале дека Хари не е татко на идното дете.

Хари од шок пребледе, а Меган се расплака. Тој не можеше да верува во резултатите“, започнал изворот, додавајќи дека принцот наскоро ги обвини непријателите на Меган пред судот за саботирање на тестот.

За да приказната не се прошири понатаму, Хари направил нов тест кој покажал дека тој е татко на тогашниот уште нероден Арчи. Сепак, изворот забележува дека другите членови на кралското семејство долго време биле сомничави кога станува збор за вистинскиот татко на најмладиот член.

Коментари

Популарно