ДНК тестот покажал дека Принцот Хари не е татко на малечкиот Арчи: Скандалот добил сосема нов пресврт!

Принцот Хари и Меган Маркл станаа родители на малиот Арчи пред нешто повеќе од една година, сепак, шпекулациите дека принцот всушност не е неговиот татко не престануваат.

Второто го тврдеше магазинот „Глобус“, повикувајќи се на неименуван извор кој, само неколку месеци пред да се роди Арчи, им открил на споменатите медиуми дека малечкиот воопшто не е син на принцот.

Како што објаснил наводниот извор, како дел од стандардната постапка на судот каде што се утврдува татковството пред раѓањето на детето, резултатите од ДНК тестот покажале дека Хари не е татко на идното дете.

Хари од шок пребледе, а Меган се расплака. Тој не можеше да верува во резултатите“, започнал изворот, додавајќи дека принцот наскоро ги обвини непријателите на Меган пред судот за саботирање на тестот.

За да приказната не се прошири понатаму, Хари направил нов тест кој покажал дека тој е татко на тогашниот уште нероден Арчи. Сепак, изворот забележува дека другите членови на кралското семејство долго време биле сомничави кога станува збор за вистинскиот татко на најмладиот член.

Меси спие на душек, што го убива Ковид-19

Додека светот продолжува да се тресе од КОВИД-19, Лионел Меси ужива привилегија да спие на специјален душек што го уништува вирусот.

Ова го откриваат шпанските медиуми во пресрет на враќањето на Барселона во Лигата на шампионите, каде вечерва екипата го пречекува Наполи во реваншот од 1/8-финалето.

Излезе дека една локална компанија – „Tec Moon“, направила специјален душек користејќи иновативен систем, откако специјалните наночестички го убиваат вирусот до 99,84%.

Името на моделот е „Viruclean“ и чини околу 1.000 евра. Потребни се 4 часа на душекот да се елиминираат потенцијалните честички на вирусот, што ќе обезбеди здравје на друго лице ако одлучи да лежи на истиот кревет.

Излегува дека Меси не го купил овој душек, но истиот му го дал производителот – веројатно за рекламни цели.

Играчот од средниот ред на Атлетико Мадрид, Саул Нигес исто така користи душек од овој вид.

Менекенка од Австралија се разбудила за време на операција на мозокот

Австралиската манекенка Емили Сирс (35) доживеала вистинска драма кога лекарите ја разбудиле од анестезија во текот на тешката операција на мозокот.

Имено, откако таа доживеала напад минатата година, откриено е дека убавата манекенка има абнормален сплет на крвни садови во мозокот.

Потоа, таа добила терапија по бројни анализи за да ја држи својата болест под контрола, но откако продолжиле нападите, била закажана операција.

Поради пандемијата на коронавирус, целиот процес бил запрен, а операцијата морала да се одложи, но манекенката конечно беше оперирана минатата недела.

Операцијата била тешка и траела дури 5 часа, а бидејќи крвните садови се наоѓаат веднаш до центарот за говор, лекарите ја разбудиле Сирс од анестезија за да зборува додека и ја отстрануваат масата, за да се уверат дека нема да и наштетат.

Операцијата завршила успешно, а манекенката сега полека се опоравува во болницата.

(Фото) Џенифер Лопез носи маичка со јасна порака!

Латино пејачката Џенифер Лопез уште еднаш покажа дека годините за неа се само број, но овој пат не беше разг9лена, туку позираше во нормално издание.

Се појави во тренерки и блуза, а косата ја врза и стави наочари за сонце, по што објави селфи на социјалните мрежи. За фановите таа имаше и „длабока“ порака.

„Емпатија: Способност за разбирање и споделување на чувствата на друг“, напиша во описот на фотографијата на Инстаграм.

Погледнете во продолжение како изгледаше атрактивната пејачка во маичката.

Популарно