Видео: Па дали сте нормални 209.653 денари плата?

 Александар Николоски на вчерашното гостување во емисијата “Само вистина” на Канал5 телевизија, откри шokантни информации.

“Директорот на Тутунскиот комбинат Прилеп зел плата од 209.653ден за месец Февруари! Апашлук и kpиминал. Додека луѓето не можат да добијат фер цена за откуп на тутунот, директорот назначен од владата зема плата колку што изнесува годишниот профит од макотрпна годишна работа на едно семејство за одгледување на тутун.

Овој Апашлук мора да престане!”, напиша на фејсбук Николоски.

Меѓутоа заради споредба, сепак граѓаните треба да добијат информација колкава плата земале директорите во изминатите 20 години  во ова профитабилно претпријатие.

Коментари

Популарно