(Фото) Лина Пејовска се испружи под сонцето во танга

Ситуацијата со пандемијата од коронавирусот летовто не ограничиува во секој поглед, но секој колку може и умее си го прави својот летен филим.

Наместо фотографии на плажа покрај море, ова лето 2020-то гледаме најмногу такви покрај базен или езеро. Пејачката Лина Пејовска деновиве уижива во Охрид, а оттаму испрати секси поздрав додека се сонча покрај водата.

Младата пејачка е речиси облечена, а во долниот дел носеше само танга, па веројатно намерата беше да го сонча задникот или пак ова беше само поза за фотофрафија.

Оваа објава не ја пропупушти ниту нејзината српска колешка, ќерката на Цеца Ражнатовиќ, Анастасија, која и остави „лајк“ во знак на допаѓање.

Лина е фан на Анастасија и досега како кавери препеа две од нејзините песни. Инаку, Лина Пејовска од неодамна е голема девојка, односно стана полнолетна и наполни 18 години.

Коментари

Популарно