Фото: Стефан и Мартин од „Некст тајм“ славеа роденден, па споделија слатка фотографија од бебиња

Дуото од „Некст тајм“, Мартин и Стефан деновиве имаа убав повод за славење. Имено, причина поради која се радуваа и славеа беше нивниот роденден.

Токму поради тој повод на нивна адреса пристигнуваа убави роденденски желби.

Во кусите приказни на „Инстаграм“ тие ги споделуваа роденденските пораки. Стефан роденденот на својот брат му го честиташе со една фотографија од близначиња, а како објаснуваше напиша:

„Среќен роденден брат“, напиша тој во описот на фотографијата.

Инаку, Мартин и Стефан наполнија 34 години. Среќен роденден!

Коментари

Популарно