(Видео) Како Карлеуша стана најпозната српска пејачка?

Раперката Карди Б на својот Инстаграм профил објави видео од настапот на Јелена Карлеуша, што го одржа во Охрид пред нешто повеќе од две недели, а со тоа очигледно даде до знаење дека ја следи нејзината работа.

Патем, познато е дека овие пејачи од два различни страни на светот имаат сличен пристап кон шоу-бизнисот и дека ова не е првпат американска раперка и хип-хоперка да објави нешто поврзано со Карлеуша или генерално, некоја холивудските ѕвезда да објави нешто поврзано со српската пејачка.

Имено, Карлеуша не крие дека ја следи и цени работата на славната раперка Карди Б, а малку е познато дека двајцата се во контакт. Како заклучок со Карди Б, ова е втор пат некој од Холивуд да зборува јавно за Карлеуша.

Едно време, Ким Кардашијан објави фотографија од Јелена на нејзината веб-страница, и таа ја рангираше меѓу жените кои ја инспирираат. Дури и популарната водителка Венди Вилијамс зборувала за Јелена за нејзиното ток-шоу, изјавувајќи дека Бијонсе копирала еден од нејзините стајлинзи. Потоа ја нарекла Карлеуша „Лејди Гага или Мадона од Србија“.

Пред неколку години, поточно во 2017 година, во пресрет на настапот во Детроит, Карлеуша била гостин на телевизијата Фокс 2. Пејачката и објаснила на водителката, која зјапалаво неа, дека Србите се специфичен народ – малку див, но и убав.

Таа додала дека Србија се обидува да го подобри својот имиџ во светот, поради што убави русокоси се испраќаат во Америка. Карлеуша ја опиша и нејзината музика и ги покани Американците да доаѓаат на нејзините настапи.

Коментари

Популарно