(Видео) Како Карлеуша стана најпозната српска пејачка?

Раперката Карди Б на својот Инстаграм профил објави видео од настапот на Јелена Карлеуша, што го одржа во Охрид пред нешто повеќе од две недели, а со тоа очигледно даде до знаење дека ја следи нејзината работа.

Патем, познато е дека овие пејачи од два различни страни на светот имаат сличен пристап кон шоу-бизнисот и дека ова не е првпат американска раперка и хип-хоперка да објави нешто поврзано со Карлеуша или генерално, некоја холивудските ѕвезда да објави нешто поврзано со српската пејачка.

Имено, Карлеуша не крие дека ја следи и цени работата на славната раперка Карди Б, а малку е познато дека двајцата се во контакт. Како заклучок со Карди Б, ова е втор пат некој од Холивуд да зборува јавно за Карлеуша.

Едно време, Ким Кардашијан објави фотографија од Јелена на нејзината веб-страница, и таа ја рангираше меѓу жените кои ја инспирираат. Дури и популарната водителка Венди Вилијамс зборувала за Јелена за нејзиното ток-шоу, изјавувајќи дека Бијонсе копирала еден од нејзините стајлинзи. Потоа ја нарекла Карлеуша „Лејди Гага или Мадона од Србија“.

Пред неколку години, поточно во 2017 година, во пресрет на настапот во Детроит, Карлеуша била гостин на телевизијата Фокс 2. Пејачката и објаснила на водителката, која зјапалаво неа, дека Србите се специфичен народ – малку див, но и убав.

Таа додала дека Србија се обидува да го подобри својот имиџ во светот, поради што убави русокоси се испраќаат во Америка. Карлеуша ја опиша и нејзината музика и ги покани Американците да доаѓаат на нејзините настапи.

Првпат минувам низ ова: Анабела Атијас ќе стане баба, а откри и нешто за полот на детето…

Анабела Атијас неодамна се смири со својата ќерка, па едвај чека да стане баба, а откри дека нејзиното прво внуче ќе биде машко. Атијас откри и дека претпоставувала дека Луна е бремена, па откри и зошто.

„Длабоко во душата го чувствував тоа, најверојатно поради поврзаноста меѓу Луна и мене. Не се изненадив премногу, но многу се израдував. Првпат минувам низ ова и знам дека ќе биде нешто што многу ќе ми значи на мене“, вели Анабела.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#alwaysbymyside @nude_couture__

A post shared by Anabela (@anabelci) on

„Само бебето да биде живо и здраво, но некој мој инстинкт вели дека ќе биде момче. Можеби тоа е моја тајна конечно да добиеме момче во семејството“, објаснува пејачката.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#sunset

A post shared by Anabela (@anabelci) on

(Фото) Шабан Шаулиќ му е дедо на актуелен учесник во „Задруга“, јавноста не може да верува!

Многумина не знаат ниту дека ја делат просторијата со внукот на легендарниот пејач Шабан Шаулиќ во „Задруга“.

Ѕвездата на „Гранд“ и учесник во реалното шоу, Мишел Гвозденовиќ на аудицијата во 2010 година кажа дека Шабан му е роднина.

„Што ти е тебе Шабан Шаулиќ“, го праша Поповиќ на аудицијата. „Тој ми доаѓа како дедо“, одговори Мишел. „Како тоа – дедо?“, праша зачудено Саша.

„Мајката на Шабан и мајката од Хасан Дудиќ и мајка ми од дедо ми се три родени сестри“, објасни младиот пејач.

(Фото) Сите се прашуваат на кого ќе личи детето, а вака Луна изгледаше на неколку месеци

Луна Џогани и нејзиниот вереник Марко Миљковиќ го чекаат првото дете, а Џогани сега се пофали со стара фотографија на која имала само неколку месеци.

Џогани на својот профил на Инстаграм објави спомени од детството, кога била бебе и имала неколку месеци. На прв поглед многумина не ја препознаа, а потоа таа кажа дека сака нејзиното дете да личи на Марко.

„Јас би сакала детето да биде како Марко, но да ги има моите очи. Сметам дека имам најубави очи во светот, па тоа му го посакувам и на своето дете“, вели таа. А во продолжение може да се погледне фотографијата од тоа кога Луна имала неколку месеци.

Популарно