(Видео) Клои Кардашијан сними „лајв“ толес

Американската ријалити sвезда Клои Кардашијан (36) објави видео на кое е топлес и подолу напиша емотивен пост откако интернетот беше преплавен со нејзината фотографија која не беше обработена во Фотошоп и која ги покажува нејзините несовршености.

Имено, контроверзната фотографија ја направи бабата на Клои Мери Џеј за време на велигденскиот викенд, но не требаше да заврши на социјалните мрежи. ПР тимот во моментов се обидува да ја отстрани фотографијата од Интернет и тврди дека станува збор за неовластено објавување, а странските медиуми истакнуваат дека за оваа грешка е виновна аститентката на sвездата, на која сега и се заканува отказ.

Клои направи видео во живо на Инстаграм во спортска облека и топлес за да докаже дека сите нејзини објави не биле фотошопирани. Кардашијан се фотографирала во огледалото со едната рака додека ги покривала градите со другата, па носела едвај видливи гаќички во боја на кожа.

– Да, направив Лајв видео за да ви покажам дека сето ова не е фотошопирано – започна Клои Кардашијан.

– Еј, луѓе, ова сум јас и моето неуредно и нефилтрирано тело. Мојата фотографија што беше објавена неделава е прекрасна. Но, како некој што се борел со изгледот на своето тело цел живот, кога некој ќе ве фотографира што не е ласкаво во слабо осветлување или не го покажува вашето тело како што е после напорно вежбање и потоа го споделува со светот, имате потполно право да побарате да не споделувате без разлика кој сте. Вистината е дека притисокот, постојаниот притисок и очекувањето целиот мој живот да биде совршен се премногу за да се справам – започна Клои.

“Клои е дебела сестра. Клои е грда сестра. Нејзиниот татко сигурно не е нејзиниот вистински татко затоа што изгледа многу поразлично. Единствениот начин на кој можеше да изгуби толку многу килограми беше операцијата”. Треба ли да продолжам? – праша Клои.

– Но, кому му е гајле како се чувствува затоа што пораснала во привилегиран живот. Таа е исто така во реално шоу, па се согласи на сето ова. Секако, не барам сочувство, туку вие да ме почитувате како човечко суштество. Не сум совршена, но ви ветувам дека ќе се обидам да го живеам секој ден од мојот живот што е можно поискрено и со емпатија и љубезност. Тоа не значи дека не правам грешки. Но, јас нема да лажам. Речиси е неподносливо да се обидам да ги достигнам невозможните стандарди што ми ги постави јавноста – додаде Клои.

– Повеќе од една деценија, секоја маана и несовршеност е микроанализирана на фотографиите, и вие ме исмевате поради најмалите детали, и секој ден светот ме потсетува на тоа – додаде таа.

– И кога ќе се обидам да ја искористам таа критика како мотив да се доведам во најдобра форма во мојот живот и да им помагам на другите со истите проблеми, тие ми велат дека не го сторив тоа преку напорна работа и дека секако платив за сето тоа – додаде таа.

Коментари

Популарно