(Видео) Клои Кардашијан сними „лајв“ толес

Американската ријалити sвезда Клои Кардашијан (36) објави видео на кое е топлес и подолу напиша емотивен пост откако интернетот беше преплавен со нејзината фотографија која не беше обработена во Фотошоп и која ги покажува нејзините несовршености.

Имено, контроверзната фотографија ја направи бабата на Клои Мери Џеј за време на велигденскиот викенд, но не требаше да заврши на социјалните мрежи. ПР тимот во моментов се обидува да ја отстрани фотографијата од Интернет и тврди дека станува збор за неовластено објавување, а странските медиуми истакнуваат дека за оваа грешка е виновна аститентката на sвездата, на која сега и се заканува отказ.

Клои направи видео во живо на Инстаграм во спортска облека и топлес за да докаже дека сите нејзини објави не биле фотошопирани. Кардашијан се фотографирала во огледалото со едната рака додека ги покривала градите со другата, па носела едвај видливи гаќички во боја на кожа.

– Да, направив Лајв видео за да ви покажам дека сето ова не е фотошопирано – започна Клои Кардашијан.

– Еј, луѓе, ова сум јас и моето неуредно и нефилтрирано тело. Мојата фотографија што беше објавена неделава е прекрасна. Но, како некој што се борел со изгледот на своето тело цел живот, кога некој ќе ве фотографира што не е ласкаво во слабо осветлување или не го покажува вашето тело како што е после напорно вежбање и потоа го споделува со светот, имате потполно право да побарате да не споделувате без разлика кој сте. Вистината е дека притисокот, постојаниот притисок и очекувањето целиот мој живот да биде совршен се премногу за да се справам – започна Клои.

“Клои е дебела сестра. Клои е грда сестра. Нејзиниот татко сигурно не е нејзиниот вистински татко затоа што изгледа многу поразлично. Единствениот начин на кој можеше да изгуби толку многу килограми беше операцијата”. Треба ли да продолжам? – праша Клои.

– Но, кому му е гајле како се чувствува затоа што пораснала во привилегиран живот. Таа е исто така во реално шоу, па се согласи на сето ова. Секако, не барам сочувство, туку вие да ме почитувате како човечко суштество. Не сум совршена, но ви ветувам дека ќе се обидам да го живеам секој ден од мојот живот што е можно поискрено и со емпатија и љубезност. Тоа не значи дека не правам грешки. Но, јас нема да лажам. Речиси е неподносливо да се обидам да ги достигнам невозможните стандарди што ми ги постави јавноста – додаде Клои.

– Повеќе од една деценија, секоја маана и несовршеност е микроанализирана на фотографиите, и вие ме исмевате поради најмалите детали, и секој ден светот ме потсетува на тоа – додаде таа.

– И кога ќе се обидам да ја искористам таа критика како мотив да се доведам во најдобра форма во мојот живот и да им помагам на другите со истите проблеми, тие ми велат дека не го сторив тоа преку напорна работа и дека секако платив за сето тоа – додаде таа.

(Видео) Ешли Греам разголена „тверкаше“ во бањата

Светската плус сајз манекенка објави нови фотографии под туш и ги сруши сите табуа. Имено таа во костим за капење и брич во раката зними видео додека ги бричи нозете, а во еден момент почна и да тверка.

"Се сеќавате кога не ги избричив пазувите за време на карантинот и луѓето ме напаѓаа за тоа? Па погодете што - направив свој брич", се пофали Ешли.

Во ноември минатата година таа објави фотографија на која се гледаат влакна под пазувите и луѓето ја критикуваа поради тоа. Сега луѓето и напишаа под најновото видео дека влакнестите пазуви не треба да бидат тема на дискусија.

"Сè уште не ги бричам пазувите и ми се допаѓа тоа", "Чекај, луѓето те нападнаа за небричените пазуви? Сериозно?", "Влакната се нормални. Не е толку голема работа", напишале нејзините придружници.

(Фото) Станија во најжешко издание досега

Напознатата старлета на Балканот ја имаме видено во секакви провокативни изданија на социјалнитре мрежи, но секогаш знае да изненади.

Овојпат Станија позираше седната покрај када а на себе носеше неккви свилени траки кои потсетуваат на најминијатурното бикини кое некогаш го имте видено, а едвај ги покриваше интимните делови. Градникот пак едвај ги задржа бујните гради на старлетата.

Погледнете: 

(Фото) Деми Роуз топлес се валкаше во песокот, а мажите се препотуваа

Британската манекенка Деми Роуз со секоја нејзина објава ја разгорува машката фантазија, а така беше и овојпат.

Таа сподели серија жешки фотографии на кои позира топлес и во танга на плажа . Влажна и извалкана во песокот Деми не остави никого рамнодушен.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Demi 🌹 (@demirose)

Популарно