Ретко кој знае кое е вистинското име на Вин Дизел

Светски познатиот актер Вин Дизел е роден во 1967 година во Америка, а освен во глумата се проба и во улога на продуцент и режисер. Вин Дизел е познат по многу улоги, особено во акциони филмови.

За приватниот живот на актерот не се знае многу, освен дека е оженет со Палома Хименез, супермодел, како и дека има три деца. Не е ни чудо што многу негови фанови не знаат дека неговото вистинско име е всушност Марк Синклер.

Коментари

Популарно