(Фото) Ненадејна смрт на уште една млада инфлуенсерка

Бразилската моделка и инфлуенсерка Јасмин Кавалиеро де Македо (21) исчезна по патување со брод на 12-ти декември оваа година, а нејзиното безживотно тело набрзо беше пронајдено во реката Магуари.

Потрагата по манекенката траеше еден ден, а и покрај надежите на семејството и пријателите, таа беше пронајдена мртва…. Непосредно пред патувањето, Јасмин и испратила на мајка си селфи од патувањето. Таа беше доста активна на социјалните мрежи.

Последниот телефонски разговор со мајка си го имала ноќта пред да исчезне. Во потрагата била вклучена и нејзината мајка.

– Точната причина за смртта ќе биде утврдена со обдукција, извести полицијата, а пренесува The Sun.

Тамошните власти посочуваат дека истрагата за смртта на манекенката е во тек, но не соопштуваат повеќе детали. Тие не открија колку луѓе имало на патувањето, ниту дали сите носеле елеци за спасување. Јасмин објавуваше приказни од патувањето, а само неколку часа пред да исчезне покажа колку ужива во бикини на бродот.

Точните околности на смртта полицијата треба да ги соопшти деновиве. Јасмин имаше над 30.000 следбеници на Инстаграм.

Коментари

Популарно