(Фото) Мажите воздивнуваат по неа, жените ѝ завидуваат поради атрактивниот изглед

На социјалната мрежа Инстаграм ја следат над 500 илјади луѓе, а секоја нејзина објава предизвикува лавина од коментари.

Кимберли Гарнер (30), која е познат модел, реалити ѕвезда и инфлуенсерка, непрекинато го привлекува вниманието со својот атрактивен изглед.

Атрактивната Британка позната е како една од најпознатите дами на јавната сцена.

Со тренинзите и балансираната исхрана успеала својата фигура на тело да ја доведе до совршена, а како и многу од своите колешки и Кимберли имала неколку корекции на телото.

Странските медиуми пишуваа дека направила естетска корекција на градите, го оперирала носот, ја зголемила устата и користела ботокс, но многумина се согласни дека сè коригирала во границите на нормала и благодарение на тие мали „поправки“ ја заслужува титулата најатрактивна девојка на светот.

Таа исто така е популарна и на социјалните мрежи, а секоја нејзина објава привлекува големо внимание.

Нејзиниот Инстаграм профил е полн со фотографии на кои таа ја истакнува својата витка фигура, а под секоја објава се наоѓаат многу комплименти, како од мажите така и од жените.

На нејзиниот шарм речиси никој не може да одолее, а како што сама признала добива и неверојатни понуди. Мажите, како што вели таа, поради неа се подготвени речиси на сè.

Да ве прашаме вас... Дали Кимберли може навистина да ја понесе титулата најатрактивна жена на светот?

Коментари

Популарно