(Фото) Мажите воздивнуваат по неа, жените ѝ завидуваат поради атрактивниот изглед

На социјалната мрежа Инстаграм ја следат над 500 илјади луѓе, а секоја нејзина објава предизвикува лавина од коментари.

Кимберли Гарнер (30), која е познат модел, реалити ѕвезда и инфлуенсерка, непрекинато го привлекува вниманието со својот атрактивен изглед.

Атрактивната Британка позната е како една од најпознатите дами на јавната сцена.

Со тренинзите и балансираната исхрана успеала својата фигура на тело да ја доведе до совршена, а како и многу од своите колешки и Кимберли имала неколку корекции на телото.

Странските медиуми пишуваа дека направила естетска корекција на градите, го оперирала носот, ја зголемила устата и користела ботокс, но многумина се согласни дека сè коригирала во границите на нормала и благодарение на тие мали „поправки“ ја заслужува титулата најатрактивна девојка на светот.

Таа исто така е популарна и на социјалните мрежи, а секоја нејзина објава привлекува големо внимание.

Нејзиниот Инстаграм профил е полн со фотографии на кои таа ја истакнува својата витка фигура, а под секоја објава се наоѓаат многу комплименти, како од мажите така и од жените.

На нејзиниот шарм речиси никој не може да одолее, а како што сама признала добива и неверојатни понуди. Мажите, како што вели таа, поради неа се подготвени речиси на сè.

Да ве прашаме вас... Дали Кимберли може навистина да ја понесе титулата најатрактивна жена на светот?

(Фото) Наоми Кембел ги остави сите без здив со својот изглед во Кан

Меѓу многуте ѕвезди што годинава дојдоа на Канскиот филмски фестивал е и славната манекенка Наоми Кембел.

Со неа и со непознатиот маж е и нејзината едногодишна ќерка, која вешто ја крие од очите на јавноста. Тие беа фотографирани додека шетаат во лежерно издание.

Инаку, таа се појави и на црвениот тепих во раскошна креација на модната куќа „Валентино“ привлекувајќи ги погледите на присутните.

(Фото) Позата „работи од дома“ го стаписа светот

Прво што треба да направите е да проверите дали видео повикот со работодавачот и вашите колеги и понатаму трае…

Доколку отсекогаш сте сакале да ги ставите хартиите и документите под маса пред да започнете со акција, а ве загрижувало тоа да не добиете отказ, сега имате шанса да си ја остварите вашата фантазија.

Пробајте ја се*с позата ‘работи од дома’ и бидете си сам свој шеф.

Меѓутоа, прво мора да проверите дали видео повикот и понатаму трае или пак едноставно целосно да го исклучите вашиот лаптоп.

За да ја усовршите оваа поза, приближете се до вашата работна маса дома, а вашиот партнер поставете го на стол, свртете го така што грбот да му се потпира на столот, и на него да се потпира со неговите надлактици.

Жената потоа треба да седне на неговиот полов орган, свртена со грбот кон нејзиниот партнер. Таа треба исто така со рацете да се држи на наслонот од столот, а нејзините нозе треба да бидат поставени на неговите.

(Фото) Згодната Албанка ги распушти голите природни гради

Нови провокативни фотографии на популарната пејачка Рита Ора. 

Пејачката Рита Ора често со следбениците на социјалната мрежа Инстаграм споделува моменти од приватниот живот, а сега објави фотографии на кои успеала малко што да сокрие.

Имено, пејачката објави серија фотографии на кои позира во црн проѕирен топ со жолти детали, а низ средината се протегаат конци од врвки.

Рита проѕирниот топ го носи без градник и на тој начин ги покажа своите природни гради.

„Најдете ја вашата светлина по долг ден, тоа е она што го велам“, напиша таа во описот под објавата.

Популарно