(Фото) Кортни Кардашијан и Тревис Баркер се венчаа во прекрасниот Портофино

Кортни Кардашијан и Тревис Баркер повторно се венчаа. Овој пат во Портофино, Италија. Откако легално се венчаа во Калифорнија на 15 мај, парот сега ја организираше свадбата на соништата на секој обожавател на Долче и Габана, пишува „VOGUE“.

Невестата носеше дизајниран „Dolce & Gabbana Alta Moda“ мини фустан од тантела и сатенски корсет инспириран од италијанската долна облека од 1960-тите, а сето тоа беше придружено со превез. Рачно извезени на превезот беа цвеќиња инспирирани од многуте медитерански градини на приморскиот град, како и приказ на Дева Марија. Религиозната иконографија, базирана на една од тетоважите на Баркер, е придружена со текст кој гласи „почитување на семејната лојалност“. Таа го стилизираше со пар ракавици од тул и штикли со чипка.

Дизајнирањето на моите фустани со Доменико и Стефано беше остварување на сонот во секој поглед“, изјави Кардашијан за Vogue. Црниот костум на Баркер го дизајнираше италијанската куќа.

Двојката ја забележа модната фотографка Елен Фон Унверт, која сними портрети од нивната венчавка.

Свадбата се одржа во Вила Оливета, дом на идиличниот имот на Доменико Долче и Стефано Габана.

Крис Џенер, Ким Кардашијан, Клои Кардашијан, Кендал Џенер и Кајли Џенер исто така беа таму за да ја прослават венчавката, заедно со Норт Вест и Сторми Вебстер.

Коментари

Популарно