(Фото) Кортни Кардашијан и Тревис Баркер се венчаа во прекрасниот Портофино

Кортни Кардашијан и Тревис Баркер повторно се венчаа. Овој пат во Портофино, Италија. Откако легално се венчаа во Калифорнија на 15 мај, парот сега ја организираше свадбата на соништата на секој обожавател на Долче и Габана, пишува „VOGUE“.

Невестата носеше дизајниран „Dolce & Gabbana Alta Moda“ мини фустан од тантела и сатенски корсет инспириран од италијанската долна облека од 1960-тите, а сето тоа беше придружено со превез. Рачно извезени на превезот беа цвеќиња инспирирани од многуте медитерански градини на приморскиот град, како и приказ на Дева Марија. Религиозната иконографија, базирана на една од тетоважите на Баркер, е придружена со текст кој гласи „почитување на семејната лојалност“. Таа го стилизираше со пар ракавици од тул и штикли со чипка.

Дизајнирањето на моите фустани со Доменико и Стефано беше остварување на сонот во секој поглед“, изјави Кардашијан за Vogue. Црниот костум на Баркер го дизајнираше италијанската куќа.

Двојката ја забележа модната фотографка Елен Фон Унверт, која сними портрети од нивната венчавка.

Свадбата се одржа во Вила Оливета, дом на идиличниот имот на Доменико Долче и Стефано Габана.

Крис Џенер, Ким Кардашијан, Клои Кардашијан, Кендал Џенер и Кајли Џенер исто така беа таму за да ја прослават венчавката, заедно со Норт Вест и Сторми Вебстер.

(Фото) Шакира не ја тргнува насмевката од лице, фатена на плажа со непознат маж

Пејачката Шакира е фатена со непознат маж на плажа, а сите забележале дека не ја тргнува насмевката од лицето.

По разделувањето со фудбалерот Пике, пејачката била често нерасположена, но изгледа дека сега нашла причина за насмевка.

На плажа во Шпанија таа го покажала своето згодно тело, затегната во костим за сурфање, во друштво со непознат маж.

Македонскиот јутјубер Стефан Лазаров ја пoкажа неверојатната трансформација

Познатиот македонски јутјубер, Стефан Лазаров, на својот Инстаграм профил објави фотографии од трансформацијата на своето тело, по што доби многу позитивни коментари од своите следбеници.

Инаку, Лазаров речиси секојдневно ги информираше, а воедно и ги мотивираше своите следбеници на социјалната мрежа Инстаграм за својата напорна работа на промената на неговиот физички изглед, но тој за тоа вели дека физичката промена за него не е најголемиот успех.

Лазаров на Инстаграм сподели две фотографии со своите следбеници, од кои едната е направена пред неколку месеци и другата е онаа на која трансформацијата на неговото тело е и повеќе од очигледна.

Лазаров под објавените фотографии напиша:

„Седам...размислувам што да пишам... а што би пишале вие на слика на која се гледа цела мака, убавина, промена и задоволство.. Лево го гледате дечкото кој постојано наоѓаше изговори.

Многу работа, јутуб, немам време, ај да пивнеме, ај од утре...а десно? Десно ја гледате најдобрата верзија од мене..

И не се радувам само за изгледот. Тоа е најнебитно во овој случај. На секое поле се подобрив. Продуктивноста, среќата, борбеноста, одговорноста, тие се сега моите најдобри пријатели. Сакам јавно да му кажам фала на мојот брат @pakigram кој ми го промени животот. Направи да се запознаам со шампионот во мене. И покрај сите приоритети и обврски , 135 дена бев како војник. Не промашив ниту еден ден, ниту еден саат, минута, секунда...

А сега е време за нови цели, нови визии, нови предизвици. Фала на сите што верувавте во мене и ме поддржувавте. Јас си го сменив животот, сега на ред е некој од вас“.

Агнеса Органџиева ужива на плажа

Деновиве Агнеса Органџиева ужива на летен одмор, а плажата дефинитивно е место каде што не е потребно посебно дотерување.

Така Агнеса ги изненади следбениците на социјалните мрежи каде што е доста активна во последно време, споделувајќи фотографии без грам шминка на себе.

Иако не повеќето фотографии секогаш е стокмена од глава до пети, овој пат Агнеса испозира во костим за капење на зајдисонце и без шминка.

Под фотографиите се редеа пофални коментари за нејзиниот изглед.

Популарно