(Фото) Убавината на ќерката на Моника Белучи ги маѓепсува сите

Каква мајка, таква ќерка. Ова е дефинитивно применливо во случајот на Моника Белучи и нејзината ќерка Дева Касел.

Во градот Сиракуза на Сицилија на ревијата на модната куќа „Dolce&Gabbana“ сите симпатии на публиката ги украде ќерката на популарна актерка.

Иако претходно се коментираше дека Дева не е идентична со Моника, не може да се оспори дека овалното лице, црната коса и зашилениот нос не се добитна комбинација за нејзината манекенска кариера, која има нагорна патека.

На ревијата „Dolce&Gabbana“ Дева прошета во проѕирен, елегантен фустан од бела тантела, под кој се гледаше црна долна облека.

Комбинацијата е комплетирана со црни ракавици и блескави балетанки.

Инаку, италијанските медиуми објавија дека оваа 17-годишна девојка се онесвестила веднаш откако излегла од пистата, наводно поради жештините. Но, таа сигурно ја изврши задачата беспрекорно.

Дева, исто како некогаш нејзината мајка, редовно соработува со познатото италијанско дуо и е ѕвезда на нивните бројни кампањи.

Коментари

Популарно