(Фото) Вака изгледала Лидија Вукичевиќ како невеста, а кога ќе видите кој е младоженецот сè ќе ви стане јасно

Годините минуваат, а на Лидија Вукичевиќ ја следи глас дека времето не и може ништо и дека го нашла „еликсирот на младоста“. Тоа го поткрепува и фотографијата од нејзината свадба во 1991 година, сега далечна.

Лидија се омажи за долгогодишното момче, фудбалерот Митра Мркела, на врвот на популарноста која и ја донесе улогата на Виолета Попадиќ во серијата „Бољи живот“.

На венчавката таа заслепуваше во раскошна венчаница, со круна украсена со превез што ѝ поминуваше преку челото, како и обетки кои беа актуелни во тоа време.

Иако костумот и вратоврската на младоженецот изгледаат малку ретро од три децении порано, во тоа време тие беа најмодерни, а двајцата важеа за пар кој може само да се посака.

Во дует го пресекоа првото парче торта украсено со фигури на младенците, но хармонијата во бракот не траеше вечно.

Тие раскинаа по девет години, по враќањето во Белград. Лидија свесно ја жртвуваше кариерата за доброто на своето семејство и го придружуваше сопругот со синовите од Холандија, преку Турција, до Америка. Сепак, тоа не беше доволно за љубовта да трае.

Таа денес на шега вели дека е среќно разведена, а со оглед на тоа дека не се променила многу, доколку сака повторно да каже „да“, сигурни сме дека нејзината прва венчаница сепак одлично би и стоела.

Коментари

Популарно