(Фото) Вака изгледала Лидија Вукичевиќ како невеста, а кога ќе видите кој е младоженецот сè ќе ви стане јасно

Годините минуваат, а на Лидија Вукичевиќ ја следи глас дека времето не и може ништо и дека го нашла „еликсирот на младоста“. Тоа го поткрепува и фотографијата од нејзината свадба во 1991 година, сега далечна.

Лидија се омажи за долгогодишното момче, фудбалерот Митра Мркела, на врвот на популарноста која и ја донесе улогата на Виолета Попадиќ во серијата „Бољи живот“.

На венчавката таа заслепуваше во раскошна венчаница, со круна украсена со превез што ѝ поминуваше преку челото, како и обетки кои беа актуелни во тоа време.

Иако костумот и вратоврската на младоженецот изгледаат малку ретро од три децении порано, во тоа време тие беа најмодерни, а двајцата важеа за пар кој може само да се посака.

Во дует го пресекоа првото парче торта украсено со фигури на младенците, но хармонијата во бракот не траеше вечно.

Тие раскинаа по девет години, по враќањето во Белград. Лидија свесно ја жртвуваше кариерата за доброто на своето семејство и го придружуваше сопругот со синовите од Холандија, преку Турција, до Америка. Сепак, тоа не беше доволно за љубовта да трае.

Таа денес на шега вели дека е среќно разведена, а со оглед на тоа дека не се променила многу, доколку сака повторно да каже „да“, сигурни сме дека нејзината прва венчаница сепак одлично би и стоела.

(Фото) Овој маж го освои срцето на Надица Адемов

Пејачката Надица Адемов неодамна објави дека е вљубена и дека конечно го пронашла човекот на својот живот.

Иако досега одбиваше да го покаже на јавноста, таа направи преседан за нејзиниот роденден.

Екипата на емисијата „Папарацо лов“ била на лице место, па успеале да го снимат нивниот страстен бакнеж и прегратките.

Надица истакна дека тој е вистинскиот и дека наскоро планира да застане на лудиот камен.

Лепа Лукиќ: Не сум во години сега да имам швалери

Пејачката Лепа Лукиќ од неодамна откри дека припадниците на посилниот пол се` уште и` приоѓаат на улица.

Меѓутоа, во емисијата „Магазин ин“ призна дека нема емотивен партнер и дека е во години кога тоа не се смета за пристојно.

„Немам никој, фала Богу, што било, било. Не можам во илјада години да имам партнери. Јас сакам да се дотерам, да ми даваат коментари, но гледам преку нив, не сум во години сега да имам швалери“, истакна пејачката.

(Фото) Познатата пејачка претера со Фотошоп

Додека трае празничната атмосфера, познатата пејачка Елма Синановиќ беше гостинка на Драгана Мирковиќ на снимањето на новогодишната програма.

Пејачката на една фотографија претера со фотошопот, а во оваа прилика откри како се случило.

-Учам како се прави тој фотошоп, бидејќи немам некој да ми ги средува сликите. Се извинувам на публиката ако претерав. Мислам дека тоа е вештачка криза, бидејќи со мене ништо не се случува, па луѓето сакаа да најдат нешто,  рекла Елма.

Популарно