(Фото) Навивачите на Шалке со транспарент на македонски јазик му оддадоа почит на загинатиот Комита, Дарко Смоковски-смок

Навивачите на Шалке уште еднаш покажаа дека пријателството со навивачите на Вардар, Комитите, е големо и нераскинливо.

На денешниот натпревар меѓу Ајнтрахт Франкфурт и Шалке, популарните УГЕ, на трибините на „Дојче Банк Парк“ стадионот, поставија транспарент со кој му оддадоа почит на загинаиот навивач на Вардар, Дарко Смоковски-смок.

„Почивај во мир Дарко. Ултрасите никогаш не умираат“, пишуваше на транспарентот кој го поставија фановите на Шалке.

Кон крајот на минатата година, во несреќа животот го загуби 23-годишниот Комита, Дарко Смоковски-смок.

Коментари

Популарно