Времето денеска ќе биде променливо облачно со дожд

Времето денеска ќе биде претежно облачно со променлива облачност во поисточните делови.

Од изутрина ќе има врнежи од дожд кои на места во попладневните часови ќе бидат обилни. На планините, а попладне и на некои повисоки места ќе има врнежи од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, кој долж Повардарието повремено ќе засилува.

Минималната температура ќе биде во интервал од 1 до 7, а максималната ќе достигне од 5 до 12 Целзиусови степени.

Во Скопје ќе биде облачно со пообилни врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе се спушти до 2, а максималната ќе достигне 8 степени.

Коментари

Популарно