Под урнатините од силниот земјотрес загина турскиот голман Ејтуп

Голманот Ахмет Ејтуп загина во земјотресот што го погоди регионот околу градот Газијантеп. Чуварот на мрежата на Малатијаспор е пронајден мртов по повеќечасовна потрага. Страшната вест ја потврдија од клубот.

„За жал, Ахмет Ејуп беше пронајден под урнатините на земјотресот во Турција. Изразуваме сочувство до неговото семејство, најблиските и сите погодени од оваа страшна трагедија“, соопштија од Малатија.

Медиумите објавија дека сопругата на Ејтуп била пронајдена и извлечена.

Коментари

Популарно