Најмалку 280 мртви во вчерашната трагедија во Индија

Најмалку 288 потврдени жртви во вчерашната катастрофална несреќа во сурди на возови во градот Баласор во источната индиска држава Одиша.

Бројката на повредени стигна и над илјада, а според спасувачите бројката на жртви ќе се зголеми, бидејќи сеуште има луѓе заглавени под вагоните.

Причината за несреќата сеуште е непозната.

Коментари

Популарно