Пожар кај населба Лисиче, гори трева, нема опасност по околните куќи и згради

Во пожарот кој пред малку изби во Скопје на ул. Тодор Чангов во населба Лисиче, спроти Рагуза, гори трева, соопшти ЦУК.

-Го гаснат две цистерни на скопската Против - пожарна бригада со осум пожарникари и не претставува опасност за околните куќи и згради. Пожарот е под контрола, наведуваат од ЦУК.

Пожарот избил околу 18.25 часот, и досега има повеќе пријави на 112.

Коментари

Популарно