25-годишник силувал 81-годишна баба

Маж на 25-години од село Косевица, Македонска Каменица вчера е уапсен од страна на полициските службеници. Тој се сомничи дека силувал 81-годишна баба, известија од Министерството за внатрешни работи.

„На 13.09.2023 во 22.30 часот во струмичко, полициски службеници од Полициското одделение Ново Село го лишиле од слобода А.В.(25) од село Косевица, општина Македонска Каменица. 

Тој се сомничи дека извршил обљуба врз 81-годишна жена од струмичко“, изјавија од МВР. 

Лицето било задржано во Полициска станица Струмица, за настанот бил известен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица и против него ќе биде поднесена кривична пријава.

Во текот на денот ќе биде изведен пред Судија на претходна постапка од Основен суд Струмица.

Коментари

Популарно