25-годишник силувал 81-годишна баба

Маж на 25-години од село Косевица, Македонска Каменица вчера е уапсен од страна на полициските службеници. Тој се сомничи дека силувал 81-годишна баба, известија од Министерството за внатрешни работи.

„На 13.09.2023 во 22.30 часот во струмичко, полициски службеници од Полициското одделение Ново Село го лишиле од слобода А.В.(25) од село Косевица, општина Македонска Каменица. 

Тој се сомничи дека извршил обљуба врз 81-годишна жена од струмичко“, изјавија од МВР. 

Лицето било задржано во Полициска станица Струмица, за настанот бил известен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица и против него ќе биде поднесена кривична пријава.

Во текот на денот ќе биде изведен пред Судија на претходна постапка од Основен суд Струмица.

(Видео) Монструм од 2 метри влета во плиткото: Туристи врескаат од страв во популарното летувалиште во Шпанија

Плажата во Гран Канарија е затворена за капење откако ајкула долга околу 2 метри налета во плиткото и предизвика општа паника кај туристите.

Во застрашувачкото видео се слушаат врисоци додека морскиот предатор се приближува до брегот со голема брзина со грбната перка која се држи надвор од водата.

Полицијата веднаш ја затвори плажата Меленара на источниот брег на островот откако во саботата околу 17 часот беше прогласена тревога.

На плажата веднаш беше подигнато црвено знаме. На снимката се гледа како младите трчаат на безбедно додека ајкулата пливала кон брегот пред да се нурне назад во длабочините во последен момент. Млада девојка била во вода кога се појавила ајкулата.

-Спасителот почна да свири и дал знак дека сите треба да излезат од водата. Погледнав назад и ја видов нејзината перка – изјави туристка за локалната телевизија.

– Видовме перки кои беа околу 25 сантиметри над водата и почнавме да се движиме најбрзо што можевме назад кон плажата – додаде друг турист.

Потрагата по ајкулата со помош на џет ски била неуспешна. Дејли мејл наведува дека се работи за чекан ајкула која може да порасне и до шест метри во должина и да тежи дури 450 килограми! Тие се главно безопасни за луѓето и забележани се само неколку напади.

(Видео) Ученик и професорка страсно се бакнуваат среде час

Неименувана универзитетска професорка, наводно била избркана од своето работно место откако протече видео кое потврди дека таа се бакнувала со еден од нејзините студенти среде час.

Недоличното однесување го снимиле колегите на младиот и многу самоуверен Ромео на Државниот транспортен универзитет во Нижни Новгород, а во меѓувреме тамошните портали објавија дека снимката била направена минатата година откако училиштето добило дојава дека професорката многу лесно влетувала во романтични авантури.

Во однос на образовната институција во која е снимен скандалот, корисниците на социјалните мрежи претпоставуваат дека младиот заводник бил полнолетен кога му паднало на памет да ги почувствува усните на својата професорка, па во овој контекст, ниту руските портали не спомнале некаква истрага.

Засега не можеа да потврдат информациите дали навистина професорката е отпуштена поради ова.

Целото видео можете да го погледнете ОВДЕ

Бебе во Америка починало откако мајката го оставила да спие во рерна

Мараја Томас од Канзас Сити, Мисури беше обвинета за загрозување на благосостојбата на дете.

Како што објави обвинителот, бебе починало откако неговата мајка по грешка го заспала во рерна.

Во петокот попладне полицијата реагираше на пријава за бебе кое не дише. Во изјавата за веројатната причина се наведува дека брзата помош го нашла детето со видливи изгореници. Бебето е констатирано мртво на местото на настанот.

Во соопштението за медиумите се наведува дека сведокот рекол дека мајката „го заспала детето и случајно го ставила во рерна наместо во креветчето“. Полицијата не прецизираше како точно дошло до грешката, пишува Sky News.

„Ја препознаваме ужасната природа на оваа трагедија и нашите срца се тешки поради загубата на овој скапоцен живот. Веруваме дека системот на кривичната правда соодветно ќе одговори на овие ужасни околности“, рече окружниот обвинител на округот Џексон, Жан Питер Бејкер.

Популарно