(Видео) Додека Фон дер Лајен држеше говор, еврокомесарката плетеше

Бура од реакции на социјалите мрежи предизвика необичeн настан денеска во Европскиот парламент (ЕП).

Додека претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен денеска имаше годишно обрање во ЕП,  еврокомесарката за внатрешни рабпти, Илва Јохансон е снимена како плете.

Јохансон е позната по љубовта кон плетењето, но ова видео предизвика бура на социјалните мрежи, а повеќето во коментари пишуваа дека говорот на претседателката бил таков што дури и комесари во Европската комисија „умреле од досада“.

Британскиот политичар и поранешен пратеник во Европскиот парламент Најџел Фараж вели дека дури и европските комесари на Урсула фон дер Лајен мислат дека она што таа има да го каже е досадно до смрт.

Коментари

Популарно