(Фото) Бремената сопруга на Огнен Амиџиќ со стравична објава: Мајка ти те научила да земаш туѓи мажи и татко на дете

Српскиот водител Огнен Амиџиќ и неговата избраничка Мина Наумовиќ за неколку месеци ќе го добијат првото свое заедничко дете, а планираат и да се венчаат.

За нивната врска се дозна неколку месеци по разводот на водителот со убавата Македонка Данијела Димитровска со која го има синот Матиј, а Мина сега објави на Инстаграм какви лоши коментари добива од луѓето кои мислат дека таа е одговорна за разводот на Амиџиќ.

-Тоа што го носиме од дома, тоа нас ни е се. Потоа се низ животот само го надградуваме. Среќна сум што подобри темели не ни можев да имам, сподели Мина на својот Инстаграм профил, а потоа го добила и следниов коментар:

„Убаво те воспитала мајка ти да растуриш туѓи бракови, да заведеш туѓи мажи и татковци на деца, секоја чест. Браво за родителите и воспитувањето“, стои во пораката до неа.

Коментари

Популарно