Видео: Ученичка пукаше во школо во Русија, повреди петмина и се самоуби

Во четвртокот наутро дошло до пукање во училиште во областа Брјанск во Русија, потврдија оперативните служби за руската државна новинска агенција ТАСС.

„Ученичка од осмо одделение донела огнено оружје (во училиште) од кое пукала неколку пати“, рекол изворот.

„Според првичните информации, ученичката испукала неколку истрели, при што пет лица се повредени. После тоа, девојчето се самоубило“, соопшти полицијата.

Се утврдуваат мотивите и околностите на настанот.

Коментари

Популарно