Овие мажи нудат секс од соништата, во комбинација со емоции

Најромантичните мажи во хороскопот се сè за што фантазираме уште од детството. Тие вклучуваат љубов и страст во односите со своите најблиски.

Секоја девојка сака да се чувствува сакана и да има вистински маж покрај себе. Меѓутоа, во светот на ненадејни промени и брзо темпо на живеење, на сите ни треба тој мал момент во кој ќе се засолниме во прегратките на саканата личност.

Бик

Бикот е еден од најстабилните и најразумни знаци на Зодијакот. Тие се многу мирни партнери, кои на саканата личност ќе ѝ дадат многу нежност и топлина. Мажите Бикови се намерни и сигурни во своите способности, па од жените очекуваат само искрена љубов, поддршка и почит. Земјениот знак како Бикот има потреба од физичка перцепција, па многу често претставници на овој хороскопски знак се тактилни луѓе. Биковите се однесуваат многу воздржано на работа и не покажуваат емоции. Сепак, покрај саканата ќе бидат најљубезни и нема да ве пуштат од своите прегратки.

Јарец

Мажите во овој хороскопски знак ќе бидат сензуални партнери, чиј љубовен јазик е допирот. Претставниците на овој знак своите емоции најчесто ќе ги искажуваат преку однесување, како гушкање и држење за рака во тешки моменти. Се разбира, нивниот ефект не се манифестира само во тактилност. Јарците исто така ќе слушаат многу внимателно и ќе се обидат да направат сѐ што е можно за да ја усреќат својата сакана. Мажите Јарец секогаш знаат да ги изберат вистинските зборови, кои ќе ѝ го стопат срцето на секоја жена.

Рак

За претставниците на водениот елемент интимноста е составен дел на односите. Раковите имаат тенденција да го набљудуваат својот партнер долго време и никогаш нема да направат ништо непромислено или драстично. Меѓутоа, со текот на времето нивните срца подлегнуваат на женскиот шарм, а потоа мажите од овој хороскопски знак стануваат вистински семејни мажи. Попрвин ќе останат дома со сопругата отколку да одат во клуб со мажи.

Раковите им кажуваат на дамите многу комплименти и пријатни зборови и со големо задоволство ќе се обидат да ја изненадат својата сакана. Тие секогаш ќе доаѓаат на помош затоа што имаат добро срце, а таа искреност и сензуалност се манифестира на сите полиња.

Коментари

Популарно