Го молев Филип да не ме носи во нејзината куќа: Пријовиќ проговори за вистината за односот со Лепа Брена, не бил ист од првиот ден!

Еден од најпопуларните брачни парови на српската естрада се Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ.

Таа на самиот почеток на блескавата кариера, а тој израснал во семејство на спортски и шоубизнис суперѕвезди, тие привлекувале внимание со секоја своја постапка или изјава веднаш штом почнале да излегуваат.

Нивната венчавка, да потсетиме, беше најследениот медиумски настан во летото 2018 година, а сите пишуваа и за најмалите детали од нивната врска.

Не ретко се случува јавно да се коментира врската на Александра Пријовиќ и Лепа Брена. Иако отсекогаш негувале хармоничен однос, изјавите на Александра повремено предизвикуваат сомнеж за нејзиниот однос со Брена.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)

Александра Пријовиќ и Лепа Брена во последно време се честа тема на медиумите, а нивната врска се карактеризира како нарушена. Сепак, Пријовиќ за „Свет“ откри дека сега се сложуваат подобро од кога било.

– Сега имам врска со неа како со мајка ми. На почетокот не беше така, а поради неа ми беше срам, искрено – објаснува Александра.

-Брена и Боба ги познавам со години, пеев на нивните приватни прослави и сега наеднаш сум тука, во врска. И тогаш, кога дојдов за првпат, сакав земјата да ме проголта. Се чувствував како да сум направил нешто погрешно. Филип ми вели да одам кај него, а јас го молам да не ме носи таму“, искрена беше Прија.

Иако неколкупати истакна дека Брена не и е свекрва, туку дека тоа е Зорица Накиќ, мајката на Филип, таа никогаш не криела дека негува љубезен и почитуван однос со Брена, како и благодарност за секој совет што го добила од неа.

Коментари

Популарно